MKS FunFloor Perła Lublin zakończył rozgrywki 2021/2022 PGNiG Superligi Kobiet, wygrywając z EKS Startem Elbląg 36:23. Lublinianki zostały udekorowane srebrnymi medalami.

Goście dobrze zaczęli. Wynik otworzyła rozgrywająca z Elbląga, Paulina Kopańska. Ta sama zawodniczka na początku trzeciej minuty podwoiła prowadzenie swojego zespołu, a minutę później trafiła po raz trzeci. Lublinianki czekały na pierwszego gola do szóstej minuty. Oktawia Płomińska umieściła piłkę w pustej bramce po kontrze. Wcześniej okazję na pierwsze trafienie dla biało-zielonych miała Kinga Achruk, ale rzut karny w jej wykonaniu obroniła Aleksandra Hypka. Jeszcze w trakcie szóstej minuty popularna „Okti” zdobyła bramkę kontaktową. Po kolejnych trzech minutach dała gospodyniom wyrównanie.

Nowe wicemistrzynie Polski po raz pierwszy wyszły na prowadzenie w dziesiątej minucie, po golu Jacqueline Anastacio. Bardzo szybko kolejne trafienie zanotowała z kolei Płomińska. Skrzydłowa była blisko zdobycia piątej bramki w 11. minucie, ale trafiła w słupek. Piłka trafiła do Romany Roszak, która już się nie pomyliła. „Okti” natomiast niespełna minutę później dopięła swego, wykorzystując rzut karny. W 12. minucie kolejną bramkę zdobyła żegnająca się z Lublinem Anastacio i MKS prowadził 8:3.

Trzy bramki Kopańskiej pozostawały jedynymi zdobyczami bramkowymi gości przez prawie cały pierwszy kwadrans. Impas przełamała Paulina Stapurewicz. Był to jednak gol na 9:4, bo wcześniej bramkarkę z Elbląga pokonała Joanna Szarawaga. W 26. minucie EKS Start miał na swoim koncie już osiem trafień. Dorobek lubelskiego MKS-u był dwukrotnie większy. Podwójne zdobycze bramkowe zaliczyły Julia Pietras i Daria Szynkaruk, a po jednej Dominika Więckowska i Romana Roszak. Do przerwy elblążanki zdołały pokonać Paulinę Wdowiak jeszcze pięciokrotnie. Dla lublinianek natomiast dwa gole zdobyła Andrijana Tatar. Ponadto Szynkaruk skutecznie wykonała rzut karny. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 19:13 na korzyść MKS-u FunFloor Perła Lublin.

Pierwszego gola po zmianie stron zdobyła Jacqueline Anastacio. Brazylijka trafiła z dystansu do pustej bramki. Po chwili asystę Romany Roszak wykorzystała Katarzyna Portasińska. Przyjezdne też miały swoje okazje, lecz rewelacyjnie w bramce spisywała się Weronika Gawlik, która w drugiej części spotkania zmieniła między słupkami Paulinę Wdowiak. W 33. minucie ta sztuka udała się Paulinie Kopańskiej. Pięć minut później Oktawia Płomińska skompletowała bramkowy „oktet”. Skrzydłowa zdobyła trzy kolejne bramki, jedną dołożyła Aneja Beganović i MKS prowadził 25:16.

Gospodynie nie miały zamiaru się zatrzymywać. Lubliniankom zdecydowanie zależało, by w ostatnim meczu sezonu pokazać się przed własną publicznością z jak najlepszej strony. Na kwadrans przed końcem meczu biało-zielone Weronika Gawlik wypatrzyła ruszającą do kontry Płomińską. Bramkarka posłała perfekcyjne podanie, a skrzydłowa równie dobrze wykończyła akcję, zdobywając swojego dziewiątego gola w meczu. MKS prowadził już 29:17. Trzydziestego gola dla lublinianek zdobyła w 47. minucie Marysia Szczepaniak. Młoda zawodniczka lubelskiego klubu była także autorką trafienia nr 31, które miało miejsce po chwili przestoju biało-zielonych. Zaraz po niej, w 52. minucie kolejny raz trafiła Anastacio. Gola zdobyła także druga z nadziei MKS-u, Edyta Byzdra. 22-krotne mistrzynie Polski w 54. minucie prowadziły 33:23.

Do końca spotkania na listę strzelczyń wpisały jeszcze tylko Kinga Achruk, Marysia Szczepaniak i Dominika Więckowska. Tym samym żadna z zawodniczek MKS-u nią zakończyła spotkania z pustym kontem. MKS FunFloor Perła Lublin zakończył sezon wygraną z EKS Startem Elbląg 36:23. Tytuł MVP powędrował do najskuteczniejszej zawodniczki spotkania, autorki dziewięciu trafień, Oktawii Płomińskiej.

Po zakończeniu meczu odbyła się ceremonia wręczania medali nowym wicemistrzyniom Polski. Klub pożegnał zawodniczki, dla których był to ostatni sezon w biało-zielonych barwach. Ponadto podwójne wyróżnienie w ramach ligowych nagród „Gladiatory” otrzymała bramkarka MKS-u, Paulina Wdowiak.

MKS FunFloor Perła Lublin – MKS Start Elbląg 36:23 (19:13)

MKS: Wdowiak, Gawlik – Płomińska 9, Anastacio 5, Roszak 3, Szarawaga 1, Pietras 2, Więckowska 1, Szynkaruk 3, Tatar 4, Portasińska 1, Beganović 1, Szczepaniak 2, Byzdra 1, Achruk 1. Kary: 4 min. Trener: Monika Marzec

EKS: Hypka – Kopańska 6, Stapurewicz 3, Cygan 3, Choromańska 3, Kostuch 2, Owczarek 1, Peplińska 1, Wołoszyk 3, Dworniczuk 1. Kary: 8 min. Trener: Marcin Pilch

Sedziowali: Paweł Podsiadło, Adam Świostek (Radom)