„Niebieskie” rozpoczęły z animuszem. Wprawdzie jako pierwsza do siatki trafiła Aleksandra Dorsz, ale Ruch odpowiedział aż czterema trafieniami z rzędu. Wyrównała Paula Masiuda, później rzut karny wykorzystała Natalia Kolonko (po drugiej stronie boiska z 7 metrów pomyliła się Małgorzata Trawczyńska), a prowadzenie chorzowianek podwyższały Natalia Stokowiec i ponownie Masiuda. W 8. minucie było 4:1.

W kolejnych minutach Eurobud zaczął łapać właściwy rytm. Coraz lepiej funkcjonowało rozegranie, gdzie największe zagrożenie stanowiły Valiantsina Nestsiaruk i Aleksandra Zimny. Piłkarki Ruchu nadal prowadziły, ale na każdy ich cios przypadała błyskawiczna odpowiedź.

Po golu Natalii Doktorczyk przyjezdne kilka sekund później także trafiły (Nestsiaruk na 5:4). A na efektowny rzut z biodra Anastasii Bondarenko Eurobud odpowiedział kolejnym golem Nestsiaruk.

Jeszcze Karolina Jasinowska pokonała bramkarkę z Jarosławia (7:5) i gospodynie zacięły się na kilka minut. Tymczasem podopieczne Reidara Moistada nie dość, że odrobiły stratę, to jeszcze wyszły na dwubramkowe prowadzenie (po dwa gole Zimny oraz Wiktorii Gliwińskiej).

Teraz to Ruch – przy stanie 7:9 – musiał gonić. W 21. minucie na dwie minuty odesłana została Sylwia Matuszczyk, ale „Niebieskie” nie potrafiły wykorzystać tego fragmentu. Rzuty Stokowiec oraz Kolonko broniła Weronika Kordowiecka. W 26. minucie chorzowianki miały już trzy gole straty (Nestsiaruk wykorzystała rzut karny), ale w końcówce nieco podgoniły wynik.

Najpierw Michalina Gryczewska, a później Kolonko (z karnego) zmniejszyły różnicę do jednej bramki. Po rzucie Pauli Masiudy Ruch przegrywał 12:13, ale ostatnią akcję w tej części miały jarosławianki. Nie wykorzystały tej szansy – Zimny posłała piłkę w słupek.

Taki rezultat zapowiadał duże emocje po przerwie. Ruch rozpoczynał drugą połowę, ale nie zdołał wyrównać. Później zaś dwukrotnie nie upilnował skrzydłowych Eurobudu – Natalii Volovnyk i Wiktorii Gliwińskiej (12:15).

W ekipie gości wyróżniała się Zimny, która nie myliła się z gry i z siedmiu metrów. Gdy w końcu zatrzymała ją Ciesiółka (broniąc „siódemkę”), a następnie karny wykorzystał Kolonko, Ruch wrócił do gry (16:18). Cóż z tego, skoro za moment zrobiło się 16:20, po trafieniu Nestsiaruk.

Na kwadrans przed końcem pojawiła się szansa dla Ruchu. Bramkę zdobyła Bondarenko (17:20), a przy rzucie została bezpardonowo zaatakowana przez Zimny. Rozgrywająca Jarosławia – jedna z najlepszych zawodniczek w tym meczu – zobaczyła za to zagranie czerwoną kartkę.

Ruch nie wykorzystał jednak przewagi, a w 49. minucie przegrywał nawet 18:23. Sytuacja stawała się krytyczna, ale chorzowianki postawiły wszystko na jedną kartę. Karne bezbłędnie wykonywała Kolonko, trafiła Marcelina Polańska, ze znakomitej strony pokazała się Czeszka Aneta Kavalova (dwa gole z rzędu), a w 57. minucie Bondarenko doprowadziła do remisu 23:23!

W nerwowej końcówce bramkę dla Jarosławia zdobyła Małgorzata Trawczyńska. Polańska mogła wyrównać – została odepchnięta przy rzucie, ale sędziowie nie dopatrzyli się faulu. Za to za chwilę podyktowali „siódemkę” dla gości, którą wykorzystała Nestsiaruk.

Ruch odpowiedział bramką kontaktową Kolonko (rzut karny), a Eurobud musiał sobie radzić w osłabieniu (kara dla Lesii Smolinh). Na 35 sekund przed syreną piłkę przejęła Bondarenko i chciała natychmiast wyrównać, widząc pustą bramkę Jarosławia. Rzut był jednak zbyt lekki i Kordowiecka zdążyła wrócić między słupki. W ostatniej akcji drużyna gości kontrolowała sytuację i dowiozła prowadzenie do syreny.

„Niebieskie” przegrały po raz szósty, a na kolejne spotkanie w PGNiG Superlidze Kobiet poczekają do ostatniego weekendu listopada (wyjazdowy mecz z Zagłębiem Lubin).

MVP meczu – Valiantsina Nestsiaruk (Eurobud JKS)
Najlepsza zawodniczka Ruchu – Monika Ciesiółka

KPR Ruch Chorzów – Eurobud JKS Jarosław 24:25 (12:13)
KPR Ruch:
Ciesiółka, Knapik – Jasinowska 1, Polańska 1, Masiuda 4, Kolonko 6, Doktorczyk 1, Kavalova 2, Kiel, M. Gryczewska 1, Bondarenko 4, Grabińska 2, Stokowiec 2, Kalyhina.
Eurobud JKS: Kordowiecka, Kucharczyk – Dorsz 1, Trawczyńska 2, Matuszczyk 3, Volovnyk 2, Gliwińska 3, Nestsiaruk 7, Mokrzka, Zimny 6, Smolinh 1, Strózik, Kozimur.
Sędziowali: Tomasz Rosik, Przemysław Stężowski (Lubin).
Kary: KPR Ruch – 6 minut, Eurobud JKS – 14 minut. Czerwona kartka: Zimny (45. za faul).