Prawie cała pierwsza połowa meczu była dość wyrównana, a obydwa zespoły grały ze sobą praktycznie punkt za punkt. Początkowo, trudno było którejkolwiek z ekip prowadzić więcej niż jedną bramką. W 13. minucie udało się to jarosławiankom (4:6), ale gospodyniom wystarczyło niespełna kilkadziesiąt sekund, aby odwrócić sytuację i poprawić wynik (7:6).

Pomimo minimalnego prowadzenia Koszalina (9:8), trener Waldemar Szafulski poprosił o przerwę, po której jego podopieczne wyprowadziły punktową akcję (10:8).  W końcówce pierwszej połowy gospodynie uzyskały aż cztery punkty przewagi m.in. dzięki wysokiej skuteczności obrotowej Hanny Rycharskiej (14:10). Ostatecznie, zawodniczki zeszły na przerwę przy wyniku 14:12.

Druga część meczu rozpoczęła się od rzutu kontaktowego Katarzyny Kozimur, ale to gospodynie w kolejnych minutach dyktowały tempo gry (18:14). Pobudzone jarosławianki, dzięki wykończonym akcjom Valentiny Nestsiaruk i Julii Pietras, zmniejszyły dystans punktowy do dwóch oczek (18:16).

W 43. minucie rzut skrzydłowej Olesii Parandii zbliżył przyjezdne do remisu, a trafienie Martyny Żukowskiej wyrównało stan meczu. Spotkanie zaczęło wyglądać bardzo podobnie jak
w pierwszej części, a obydwie ekipy wymieniały się udanymi akcjami.

W końcowych minutach wynik na swoją korzyść przechyliły gospodynie i utrzymywały wysokie, trzy lub czteropunktowe prowadzenie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 28:24.

Najlepszą zawodniczką meczu została obrotowa Hanna Rycharska. Wyróżniono także skrzydłową Julię Pietras.

Młyny Stoisław Koszalin: Aleksandra Zimny, Oleksandra Krebs – Gabriela Urbaniak 5, Paula Mazurek 1, Anna Mączka 4, Julia Zagrajek, Gabriela Haric, Natalia Volovnyk 3, Emilia Kowalik 2, Hanna Rycharska 6, Adrianna Nowicka, Lesia Smolinh 2, Martyna Borysławska, Iuliia Andriichuk 5, Daria Somionka.

Eurobud Grupa JKS Jarosław: Karolina Szczurek – Olesia Donets, Sylwia Matuszczyk 3, Valiantsina Nestsiaruk 4, Julia Pietras 4, Aleksandra Zimny 1, Martyna Żukowska 5, Kinga Strózik 2, Katarzyna Kozimur 3, Olesia Parandii 2.