Na inaugurującą bramkę trzeba było poczekać trzy minuty. Pierwszym celnym trafieniem popisała się Julia Pietras i jak się okazało, był to dopiero początek świetnej serii tej zawodniczki. Po stronie KPR-u zdobywczynią pierwszego gola była Viktoria Tyszczak (2:1). Natychmiastowa odpowiedź Julii Pietras dała czarno-niebieskim trzecią bramkę. W 7. minucie chorzowianki doprowadziły do remisu (3:3). Po dobrym podaniu Katarzyny Kozimur do lewoskrzydłowej Pietras drużyna gospodyń wyszła na prowadzenie. Przyjezdne nie odpuszczały ani na moment. Dwie akcje pod rząd należały do skrzydłowej zespołu ze Śląska – Żanety Lipok. Po kolejnym dobrym i szybkim podaniu Julia Pietras zapisała na swoim koncie piątą bramkę. Do 13. minuty była jedyną punktującą zawodniczką w swoim zespole. Na listę strzelczyń po niespełna piętnastu minutach meczu wpisała się Katarzyna Kozimur (6:5). W 16. minucie boisko opuściła na dwie minuty Pietras, ale pomimo gry w przewadze chorzowianki nie wykorzystały swojej szansy na zdobycie bramki. Karolina Szczurek, bramkarka ekipy z Jarosławia, w bezpośrednim starciu ze skrzydłową KPR-u okazała się lepsza. W 17. minucie, po rzucie karnym wywalczonym i wykonanym przez Sylwię Matuszczyk, czarno-niebieskim udało się wyjść na dwupunktowe prowadzenie (7:5). Taki wynik utrzymywał się do 20. minuty. Wtedy bramkę kontaktową zdobyła obrotowa z Chorzowa – Katarzyna Wilczek. Szybkie zwrotne podanie do Valentiny Nestsiaruk ponownie pozwoliło gospodyniom na powiększenie przewagi do dwóch punktów. Po przerwie, o którą poprosił Reidar Moistad, przyjezdne ponownie się zbliżyły i traciły tylko jedną bramkę. Efektowne podanie Sylwii Matuszczyk do niezawodnej w tym spotkaniu Julii Pietras dało gospodyniom 9. bramkę. W okolicach 25. minuty na boisko wbiegła Zuzanna Mikosz, a jej dobre podanie do lewego skrzydła ułatwiło Pietras zdobycie kolejnego gola. Chorzowiankom nie udało się zorganizować punktowej akcji, co wykorzystała Olesia Parandii. Prowadzenie drużyny z Jarosławia wzrosło do trzech punktów, a chwilę później, po indywidualnej akcji Martyny Żukowskiej, do czterech. Gospodynie utrzymały przewagę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 14:10.

Drugą część meczu od udanej akcji rozpoczęła Natalia Stokowiec. Dwie kolejne należały już do ekipy z Jarosławia. Gole Żukowskiej, Kozimur i Parandii pozwoliły odskoczyć na pięć punktów (16:11). Dwunastą i trzynastą bramkę dla przyjezdnych zdobyła obrotowa Karolina Jasinowska (16:13). Gra w tej części meczu toczyła się niemal punkt za punkt. Przy stanie 20:17 trener Reidar Moistad poprosił o drugi czas. Kwadrans przed zakończeniem spotkania, czarno-niebieskie były lepsze już tylko o jedną bramkę (21:20). Dwie minuty później tablica wyników wskazywała już remis. Martyna Żukowska i Zuzanna Mikosz dzięki dwóm udanym akcjom przewagę. Zareagował na to trener Marcin Księżyk i poprosił o czas dla swoich podopiecznych. Po powrocie na boisko, Natalia Stokowiec wykonała celny rzut z prawej strony, co dało przyjezdnym 22. bramkę. Trzy celne rzuty Sylwii Matuszczyk, Zuzanny Mikosz i Julii Pietras pozwoliły na oddalenie się od KPR-u o cztery punkty. W końcówce spotkania nie zabrakło emocji. Dwie minuty przed zakończeniem meczu zespół z Chorzowa tracił tylko dwa gole. Przełomowym momentem okazała się być akcja z Karoliną Szczurek w roli głównej. Bramkarce jarosławskiej drużyny udało się wybronić rzut karny, co pozwoliło zachować cenną przewagę. Indywidualna akcja Olesii Parandii dała gospodyniom 30 bramkę. Równo z syreną końcową szczypiornistce z chorzowskiej ekipy udało się zdobyć 28 punkt. Takim też wynikiem zakończyło się spotkanie.

MVP zaległego meczu 4. serii została Julia Pietras. Po stronie KPR-u Ruchu Chorzów wyróżniono Karolinę Jasinowską.

Eurobud Grupa JKS Jarosław 30:28 KPR Ruch Chorzów (14:10)

Jarosław: Szczurek, Ciąćka, Matuszczyk 4, Mikosz 4, Nestsiaruk 2, Pietras 9, Żukowska 4, Kozimur 4, Parandii 3, Guziewicz, Donets, Zimny, Strózik, Szymborska.

Chorzów: Bednarek, Chojnacka, Gryczewska, Jasinowska 9, Polańska 3, Wilczek 1, Jaroszewska 1, Tyszczak 1, Piotrkowska 2, Doktorczyk 1, Lipok 5, Stokowiec 5, Waloń, Kolonko.