MKS FunFloor Lublin rozpoczął rozgrywki krajowej elity od domowego zwycięstwa. Lublinianki pokonały EUROBUD JKS Jarosław 30:26.

Pierwszą bramkę sezonu 2022/2023 PGNiG Superligi Kobiet zdobyła dobrze znana lubelskiej publiczności Valentina Nestsiaruk. Szybko odpowiedziała jej obrotowa MKS-u, Joanna Andruszak. Lublinianki po raz pierwszy wyszły na prowadzenie na początku trzeciej minuty po sprytnym lobie Julii Pietras. 60 sekund później popularna „Dżony” trafiła do siatki po raz trzeci, a jej zespół wygrywał 4:2. Ten stan utrzymał się przez kolejne trzy minuty. Kontakt odzyskała dla Jarosławia Lesia Smolinh, ale po chwili znów celnością popisała się Andruszak.

Po pierwszych dziesięciu minutach na tablicy wyników widniał rezultat remisowy – 5:5. Dobrze spisywała się bramkarka JKS-u, Weronika Kordowiecka, która obroniła dwa rzuty karne biało-zielonych. Po drugiej strony parkietu Paulina Wdowiak również skutecznie broniła dostępu do bramki. Impas przełamała w 13. minucie Joanna Andruszak. Na tym etapie meczu kołowa była autorką pięciu z sześciu goli 22-krotnych mistrzyń Polski. Poza nią do siatki jarosławianek trafiła tylko Pietras. Nim jednak minął kwadrans na boisko, weszła Magda Więckowska i od razu zaliczyła debiutanckiego gola w barwach drużyny z Lublina. Było to trafienie na 7:7.

Przyjezdne zdołały odskoczyć gospodyniom na dwie bramki. Podopieczne Moniki Marzec musiały odrabiać straty. Zrobiły to szybko i skutecznie. Kordowiecką pokonały Magda Więckowska i Joanna Andruszak. Chwilę później swojego pierwszego ligowego gola w koszulce MKS-u zdobyła Patrycja Noga, a jej zespół wrócił na prowadzenie (11:10). Na półtorej minuty przed przerwą przyjezdne doprowadziły do remisu 14:14, a Monika Marzec poprosiła o czas. Jedyną bramkę przed zmianą stron zdobyła jednak debiutująca w drużynie czarno-niebieskich rozgrywająca, Małgorzata Trawczyńska. To ona w pierwszej części starcia najczęściej trafiała do bramki gospodyń. Po trzydziestu minutach miała na swoim koncie cztery gole. Więcej bramek zdobyła jedynie Andruszak. Kołowa MKS-u pokonała bramkarkę z Jarosławia sześciokrotnie.

Po czterdziestu sekundach drugiej połowy Romana Roszak dała Lublinowi wyrównanie. Nie na długo. Debiutującą w bramce MKS-u Karolinę Sarnecką pokonała Nestsiaruk. Niedługo później „Sarna” zaliczyła pierwszą skuteczną interwencję w nowej drużynie, a Marianna Rebicova debiutanckiego gola. Gdy w 34. minucie Roszak skutecznie wykonała rzut karny, lublinianki prowadziły 18:17. Pięć minut później gospodynie wygrywały już różnicą pięciu goli. Zadziałały skuteczne kontry w wykonaniu Julii Pietras i Katarzyny Portasińskiej. Kluczowy był fragment spotkania między 33. a 40. minutą, gdy jarosławianki nie potrafiły zdobyć żadnej bramki.

Na kwadrans przed końcową syreną lublinianki zwyciężały 24:20. Rozpędzała się Romana Roszak. Niezniszczalna rozgrywająca zespołu z Lublina w 48. minucie trafiła do siatki po raz piąty, odzyskując dla gospodyń pięciobramkową przewagę. Dobrze funkcjonowało rozegranie w zestawieniu – Roszak, Achruk, Rebicova. Jarosławianki do końca meczu zdołały zmniejszyć dystans o zaledwie jedno trafienie. MKS FunFloor Lublin rozpoczął sezon od wygranej 30:26. Najwięcej bramek zdobyła Trawczyńska. Rozgrywająca gości zaliczyła osiem goli. Jednego mniej zdobyła Andruszak. Najlepszą zawodniczką spotkania została jednak niezawodna Kinga Achruk. Szczypiornistka z Lublina popisała się sześcioma bramkami. Dużo sytuacji wypracowała też dla koleżanek z zespołu.

MKS FunFloor Lublin – EUROBUD JKS Jarosław 30:26 (14:15)

MKS: Wdowiak, Gawlik, Sarnecka – Andruszak 7, Pietras 4, M. Więckowska 2, Achruk 6, Noga 1, Roszak 6, Portasińska 2, Rebicova 2. Kary: 4 min. Trener: Monika Marzec

JKS: Kordowiecka – Nestsiaruk 4, Trawczyńska 8, Smolinh 4, Gadzina 3, Zimny 4, Matuszczyk 2, Dorsz 1. Kary: 4 min. Trener: Reidar Moistad

Sedziowali: Grzegorz Młyński (Zwoleń), Dariusz Żak (Radom)