Od udanej akcji rozpoczęły gospodynie (Despodovska) i to one, wykorzystując błędy przeciwniczek, w początkowej fazie spotkania prezentowały się lepiej. W 5. minucie po raz pierwszy do bramki trafiły czarno-niebieskie (2:1, Matuszczyk).

W 8. minucie jarosławianki doprowadziły do remisu. Wszystko za sprawą obrony Jeleny Djurasinović i celnego rzutu z drugiej linii Katarzyny Kozimur (3:3). Zdecydowanie najmocniejszym punktem zespołu z Kobierzyc była natomiast Zorica Despodovska, która do 11. minuty puntkowała czterokrotnie ze stuprocentową skutecznością.

Przyjezdne, choć to Kobierki ponownie wyszły na prowadzenie i były o przysłowiony krok z przodu, nie pozwalały na utratę kontaktu bramkowego. W 15. minucie tablica wyników znów wskazywała remis (7:7). Ponownie na dwupunktowe prowadzenie wyszły gospodynie, a nieustannie w ataku królowała Zorica Despodovska.

Trzy niecelne rzuty czarno-niebieskich stały się dla Kobierek okazją do podwyższenia przewagi na trzy punkty. Stratę zminimalizował rzut Magdy Balsam, ale im bliżej było do końca pierwszej połowy, tym lepiej radziły sobie gospodynie. Ostatecznie, zawodniczki zeszły na przerwę przy aż pięciopunktowej zaliczce KPR-u (15:10).

Druga część meczu dla jednej i drugiej strony rozpoczęła się nerwowo. Zdecydowanie lepiej wyglądała gra jarosławianek w defensywie, ale znów pojawiały się błędy w ataku, które uniemożliwiały zniwelowanie strat. Przewaga Kobierek wzrosła na kwadrans przed zakończeniem meczu aż do siedmiu bramek. Walka o poprawę wyniku trwała jednak do ostatnich minut, co pokazywały choćby imponujące akcje Valentiny Nestsiaruk w ataku i obronie.Wypracowana przez Kobierki przewaga wyłoniła zwycięzcę meczu nieco szybciej niż w 60. minucie. Gospodynie wygrały 28:24 i umocniły się na trzeciej pozycji w tabeli.

Najlepszą zawodniczką spotkania została Zorica Despodovska. Wyróżniono również Valentinę Nestsiaruk.

KPR Kobierzyce – Eurobud JKS Jarosław 28:24 (15:10)