Początek meczu to 2:3 dla drużyny przyjezdnych. Inicjatywa była po stronie elblążanek, które doprowadziły do 4 bramek przewagi. Trzy próby powiększenia przewagi do 5 goli były nieskuteczne. Czerwona kartka dla Barbary Choromańskiej skomplikowała możliwości manewru trenerowi Startu Marcinowi Pilchowi. Koszalinianki ambitnie odrabiały straty i w 27 minucie wyszły na prowadzenie 15:14. Nasze zawodniczki potrafiły odpowiedzieć na zryw koszalinianek i zeszły do szatni przy jednobramkowym prowadzeniu. Po zmianie stron zawodniczki Startu wypracowały 4 bramkową przewagę. Do końca meczu trwała zacięta walka. Koszalinianki odrabiały straty i w 59 minucie spotkania zniwelowały straty do jednej bramki. Decydujące ciosy zadały Nikola Głębocka, Nikola Owczarek i ostatnim golem dla Startu Paulina Kopańska. Trzy ważne punkty jadą do Elbląga. Asia Wołoszyk poprowadziła młodsze koleżanki do punktowej zdobyczy. Brawo Start. Przedsezonowy cel, czyli utrzymanie w Superlidze kobiet jest coraz bardziej realny.

Młyny Stoisław Koszalin: Katarzyna Zimny, Izabela Prudzienica – Gabriela Urbaniak 2, Żaneta Lipok 7, Aleksandra Zaleśny 1, Gabriela Haric 2, Karolina Mokrzka 1, Martyna Żukowska 9, Hanna Rycharska 4, Adriana Kurdzielewicz 2, Martyna Borysławska, Daria Somionka 2.

EKS Start Elbląg: Wioletta Pająk, Aleksandra Hypka – Barbara Choromańska 1,Iga Dworniczuk 1, Paulina Peplińska, Nikola Owczarek 2, Joanna Wołoszyk 6, Wiktoria Kostuch 3,Katarzyna Cygan 5, Nikola Głębocka 2, Paulina Kopańska 6, Paulina Stapurewicz 5.