Wynik spotkania otworzyła rzutem z dystansu Vitoria Macedo, ale błyskawicznie odpowiedziała Tetiana Poliak (1-1 w 2’). Gospodynie popełniały jednak niewymuszone błędy w ofensywie, a te na bramki zamieniały rywalki. Kiedy trzeci raz z rzędu na listę strzelczyń wpisała Mariola Wiertelak, było 4-2 (4’). Chwilę później trafienia dołożyły Natalia Janas i Alona Shupyk, a o czas poprosił szkoleniowiec Galychanki, Vitalii Andronov (2-6 w 7’). Po powrocie na boisko gospodynie miały szansę na odrabianie strat, gdyż w wyniku faulów Kobierzyczanki musiały grać w podwójnym osłabieniu. W krótkim czasie KPR stracił cztery bramki (6-8 w 13’).

Największy problem defensywie Kobierek sprawiała Diana Dmytryshyn, która prowadziła grę Galychanki, a także sama kończyła akcje (9-11 w 17’). Końcówkę pierwszej połowy nieco lepiej rozegrały podopieczne Edyty Majdzińskiej, które na przerwę zeszły z pięcioma bramkami przewagi (13-18)

Po zmianie stron również lepiej zaczęły Kobierzyczanki. Kilka udanych interwencji Patrycji Chojnackiej pozwoliły jej koleżankom z zespołu podwyższyć prowadzenie do ośmiu trafień (14-22 w 35’). Trenerka brązowych medalistek mogła liczyć zwłaszcza na skrzydłowe – Wiertelak, Janas i Kozioł zdobyły łącznie połowę ze wszystkich bramek zespołu (17-26 w 43’). Mimo ambitnej walki Galychanka nie zdołała odrobić strat i ostatecznie uległa we własnej hali KPR-owi 24-32.

Dzięki wygranej Kobierki awansowały na drugie miejsce w ligowej tabeli i przez najbliższe dwa tygodnie będą wiceliderkami tabeli. Galiczanka jest piąta.

MVP spotkania została Alona Shupyk, a najlepszą zawodniczką gospodyń wybrano Dianę Dmytryshyn.

Teraz w rozgrywkach PGNiG Superligi kobiet nastąpi przerwa świąteczna. KPR Gminy Kobierzyce wróci do gry tuż po Nowym Roku, kiedy to rozegra spotkanie z Młynami Stoisław Koszalin.

HC Galychanka Lwów – KPR Gminy Kobierzyce 24-32 (13-18)

Galychanka: Mykoliak, Poliuk, Saltaniuk – Dmytryshyn 6, Diachenko 3, Holinska 1, Konovalova, Kozak 3, Markevych 3, Melekestseva 2, Poliak T. 2, Prokopiak 4, Slobodian, Sorokina, Tkach