Już początek meczu mógł zwiastować, że pojedynek ten nie będzie do jednej bramki. Po ośmiu minutach był bowiem remis 4:4. Jeszcze w 20. minucie faworytki prowadziły tylko 10:9, ale znakomicie rozegrały końcówkę tej części i powiększyły przewagę.

Kielczanki w drugiej połowie nie zamierzały się jednak poddawać i prosić o jak najniższy wymiar kary. Bardzo dobrze grały w obronie i ataku. Miały nawet akcję, by przegrywać zaledwie jedną bramką! Było to w 52. minucie, kiedy przyjezdne zdobyły nawet cztery gole z rzędu i przegrywały tylko 23:25.

Bardzo dobrze w barwach Suzuki Korony Handball spisywała się na rozegraniu Marta Rosińska, która na parkiecie swojego poprzedniego klubu zdobyła aż trzynaście bramek. Miała 59 proc. skuteczność, bo spudłowała dziewięć rzutów. Najlepszą zawodniczką spotkania wybrana została jednak Daria Zawistowska, skrzydłowa Metraco Zagłębia Lubin.

W następnej kolejce Suzuki Korona Handball podejmie Piotrcovię, a Metraco Zagłębie Lubin zmierzy się na wyjeździe z FunFloor Perłą Lublin.

Metraco Zagłębie Lubin – Suzuki Korona Handball 29:25 (16:10)

Metraco Zagłębie Lubin: Maliczkiewicz, Wąż – Zawistowska 9, Kochaniak-Sala 6, Galińska 3, Jakubowska 3 (1), Górna 3, Drabik 2, Milojević 1, Matieli 1, Grzyb 1, Hartman, Noga, Miłek.

Suzuki Korona Handball: Chojnacka, Chodakowska – Rosińska 13, Pękala 3, Gruszczyńska 3, Kowalczyk 3, Grabarczyk 2, Gliwińska 1, Czekala, Jasińska, Kędzior, Zimnicka.