Mistrzynie Polski zanotowały siódme zwycięstwo z rzędu! Tym razem piłkarki ręczne Zagłębia Lubin pokonały na własnym parkiecie KPR Ruch Chorzów i umocniły się na pierwszym miejscu w tabeli PGNiG Superligi Kobiet.

Początek spotkania był wyrównany z lekkim wskazaniem na Niebieskie. Po dziesięciu minutach zespół, który do Lubina przyjechał z zerowym dorobkiem punktowym prowadził 7:5, ale mistrzynie Polski szybko się otrząsnęły. Grające bez Karoliny Kochaniak-Sali i Anety Łabudy Zagłębie wróciło na swoje tory i chwilę później wygrywały już 10:8. Miedziowe grały dobrze w obronie i skutecznie kończyły ataki, dzięki czemu z biegiem czasu powiększały swoją przewagę, choć nie aż tak widocznie, jakby się można było tego spodziewać. Do przerwy podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej wygrywały 16:12, w czym duża zasługa skrzydłowych, Adrianny Górnej i Darii Michalak.

Po zmianie stron to nadal Zagłębie było stroną przeważającą i powiększało przewagę z pierwszej połowy. Bardzo dobrze na parkiecie spisywała się Karin Bujnochova, która nie tylko rozgrywała piłkę, ale i zdobywała kolejne bramki. Kolejne trafienia notował też duet skrzydłowych Górna – Michalak. Po stronie Ruchu brylowała Karolina Jasinowska, dzięki której Niebieskie nie przegrywały wyżej. Chorzowianki walczyły ambitnie, jednak to Zagłębie wciąż rozdawało karty. Przewaga lubinianek zbliżała się do dziesięciu trafień, a ostatecznie zatrzymała się na ośmiu bramkach.

MVP meczu: Adrianna Górna
MVP Ruchu: Karolina Jasinowska

MKS Zagłębie Lubin – KPR Ruch Chorzów 28:20 (16:12)

Zagłębie: Maliczkiewicz 1, Zima, Wąż – Pankowska, Kocińska, Sustkova 1, Górna 8, Drabik 4, Galińska 2, Michalak 6, Bujnochova 4, Matieli 2, Milojević.

Ruch: Ciesiółka – Jasinowska 8, Polańska 1, Masiuda 4, Bury, Iwanowicz, Kolonko 2, Doktorczyk, Kiel, Gryczewska 1, Miłek 3, Grabińska, Stokowiec, Masalova 1, Knapik.