Dzisiejsza wygrana w szlagierowym meczu z MKS FunFloor Lublin sprawiła, że piłkarki ręczne Zagłębia Lubin są o krok od obrony Mistrzostwa Polski, choć lepszym określeniem będzie tu mały kroczek. Miedziowe prowadziły przez cały mecz i wygrały z zespołem z Lubelszczyzny pewnie 31:23 (13:11)! To bardzo ważne zwycięstwo piłkarki ręczne Zagłębia zadedykowały zmarłemu w piątek Przewodniczącemu Rady Nadzorczej MKS Zagłębie Lubin S.A. Janowi Serwie.

Kolejny rekord frekwencji i kolejna wygrana z odwiecznym rywalem. Tym razem byliśmy świadkami nieco bardziej wyrównanego szlagieru, ale to znów Zagłębia było górą. Po raz trzeci w obecnym sezonie Lubin góra nad Lublinem, a po raz 22. w 22. meczach Miedziowe zanotowały spotkanie z kompletem punktów! Mistrzostwo w Lubinie jest na wyciągnięcie ręki!

Oba zespoły zaczęły mecz od uważnej obrony. W efekcie czego przez pierwsze siedem minut oglądaliśmy tylko trzy bramki. Dwie z nich zdobyła Emilia Galińska, która w znakomitym stylu odpowiedziała na premierowe trafienie Magdy Więckowskiej. W dziesiątej minucie czas dla FunFLoor wziął Piotr Dropek, przy stanie 3:1 dla liderek PGNiG Superligi Kobiet. Mijały kolejne minuty, a bramek wciąż było mało, głównie za sprawą dobrej defensywy obu drużyn. Po pierwszym kwadransie to jednak aktualnie Mistrzynie Polski prezentowały się lepiej, gdyż wygrywały 5:2. Chwilę później z dobrej strony pokazała się Romana Roszak, zdobywając trzy bramki z rzędu i dając swojej drużynie remis. Później to znów Zagłębie było stroną dominującą i odskoczyło na 2-3 bramki. Do przerwy lepiej prezentujące się Miedziowe wygrywały 13:11.

Drugą połowę nieco lepiej rozpoczęły przyjezdne. Lublin znów złapał kontakt, ale to Zagłębie cały czas było na prowadzeniu. Wciąż oba zespoły lepiej radziły sobie w defensywie, grając w tym elemencie gry bardzo uważnie. Trzynaście minut po wznowieniu gry Miedziowe powiększyły swoją przewagę do trzech bramek – 19:16 i wówczas o kolejny czas dla swojej drużyny poprosił szkoleniowiec FunFloor. Nie pomogło to przyjezdnym, bo to nadal Zagłębie dominowało i dorzuciło jeszcze kolejne bramki. Hala RCS szalała z radości, a Miedziowe było coraz bliżej kolejnego zwycięstwa! Dziesięć minut przed końcem spotkania lubinianki wygrywały różnicą pięciu bramek, a wygrywały ostatecznie wyraźnie 31:23!

MKS Zagłębie Lubin – MKS FunFloor Lublin 31:23 13:11)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Zima – Galińska 8, Kochaniak-Sala 6, Michalak 6, Górna 3, Łabuda 3, Matieli 3, Bujnochova 1, Milojević 1, Drabik.

MKS: Wdowiak, Sarnecka, Gawlik – Roszak 8, Pietras 5, M. Więckowska 5, Noga 3, Masna 1, Tatar 1, Pastuszka, Płomińska, Rebicova.

2023.04.02 Lubin Pilka reczna PGNiG Superliga Kobiet MKS Zaglebie Lubin – MKS Lublin N/Z minuta ciszy Jan Serwa Foto Pawel Andrachiewicz / Foto Andrus 2023.04.02 Lubin Handball PGNiG Superliga women MKS Zaglebie Lubin – MKS Lublin minuta ciszy Jan Serwa Photo Pawel Andrachiewicz / Foto Andrus