Oba Kluby odnotowały świetny start sezonu, Gwardia pokonała na otwarcie Piotrkowianina, natomiast w ubiegłym tygodniu po fantastycznym meczu wywiozła komplet punktów z Głogowa.

Azoty, w których wyraźnie lideruje Michał Jurecki w pierwszym meczu wygrały  w Tarnowie, natomiast w 2. serii spotkań puławianie u siebie wysoko pokonały MMTS Kwidzyn.

W awizowanych składach obu drużyn brakowało doświadczonych zawodników. Po stronie gości z powodu kontuzji pauzował ex-Gwardzista Antoni Łangowski, natomiast w ekipie gospodarzy nie wystąpił Przemek Zadura, który w meczu z Chrobrym nabawił się urazu lewej ręki.

Ten mecz był określany mianem hitu kolejki ze względu na sytuację w tabeli obu drużyn, oraz świetną dyspozycję już na starcie rozgrywek.

Początek spotkania był niezwykle wyrównany, Gwardia rozpoczęła bardzo twardo w obronie czego wynikiem były szybko pokazane przez sędziów żółte kartki oraz podyktowane rzuty karne dla zespołu gości. W 5. minucie spotkania „Yogi” obronił rzut karny, a w kolejnej akcji Morawski zdobył bramkę na 2:2, od początku było widoczne, że plan opolan zakłada wykluczenie Michała Jureckiego, zarówno z kreowania gry puławian, jak i dochodzenia do pozycji rzutowych. Już przy stanie gry 4:2 dla Gwardii, trener gości, Lars Walther wykorzystał pierwszy czas dla swojego zespołu. Azoty z minuty na minutę rozkręcały się w ataku, rzuty karne skutecznie wykorzystywał Wojciech Gumiński, a  dobrze pilnowany przez nasz zespół Michał Jurecki, zdobył dopiero w 17. minucie meczu swoją pierwszą bramkę. Po stronie rywali był to także moment zmiany bramkarza, a między słupkami pojawił się dobrze znany w Opolu, Mateusz Zembrzycki. Popularny „Ketchup” raz za razem bronił rzuty podopiecznych trenera Kuptela, świetnie się ustawiał i sprawnie wznawiał akcje kolegów, w wyniku czego Azoty szybko zbudowały kilkubramkową przewagę, którą utrzymały do końca pierwszej połowy, wygrywając 18:12.

Po przerwie obraz gry niewiele się zmienił. Przyjezdni już na początku drugiej części spotkania powiększyli swoją przewagę. Zryw Gwardzistów do odrabiania strat nastąpił w 40. minucie spotkania. Wówczas bramkę z kontry zdobył Mauer, a do siatki rywali trafiali kolejno Kucharzyk, Milewski i Kawka. W tym czasie nastąpiła również zmiana w naszej bramce, a w miejsce Malchera pojawił się Dawid Balcerek.

Rywale jednak kontrolowali spotkanie, skoncentrowani cierpliwie budowali przewagę,  dorzucając kolejne  bramki. Do końca meczu mieli bezpieczną i wysoką przewagę nad gospodarzem, wygrywając ostatecznie 35:25.

W starciu dwóch niepokonanych w tym sezonie ekip, lepsze okazały się Azoty Puławy, które stają się poważnym kandydatem do walki o najwyższe laury w tym sezonie.

SKŁADY:

KPR GWARDIA OPOLE: M. Lemaniak , F. Sosna, M. Fabianowicz, M. Zarzycki 5 , J. Klimków 2 , A. Malcher, M. Jankowski, W. Kawka 5, P. Mauer 2 , M. Milewski 3, M. Morawski 3, S. Działakiewicz 2 , F, Stefani, Ł. Kucharzyk 3, P. Kowalski, D. Balcerek

Trener: Rafał Kuptel

KS Azoty Puławy: V. Bogdanov, A. Akimenko 15, P. Podsiadło, A. Bachko 5, M. Zembrzycki, M. Flont, M. Jurecki 3, W. Borucki, K. Adamczuk, M. Szyba 3, Ł. Rogulski 1, B. Kowalczyk 1, D. Dawydzik 3, W. Gumiński 4, M. Seroka, K. Konieczny

Trener: Lars Walther

Gwardia z powodzeniem uczestniczy w rozgrywkach Pucharu Polski oraz Europy. Posiada również w swoich strukturach liczne grupy młodzieżowe, które z sukcesami rywalizują w rozgrywkach ogólnopolskich oraz kształcą nowe kadry, stanowiące zaplecze przyszłych sukcesów klubu. Podczas rozgrywek meczowych w budynku słynnej w regionie Stegu Areny regularnie gromadzimy tysiące fanów. Naszą kadrę tworzą obecni i byli zawodnicy Narodowej Reprezentacji Polski w różnych kategoriach wiekowych. Są to m.in Adam Malcher (tyt. bramkarza sezonu),

Patryk Mauer (odkrycie sezonu), Maciej Zarzycki i wielu innych – którzy szkolą się pod okiem trenera Rafała Kuptela. Rafał Kuptel to również postać rozpoznawalna w świecie piłkarskim i doświadczony szkoleniowiec. Były zawodnik, 7-krotny Mistrz Polski, członek historycznej „kadry Bogdana Wenty”. Dwukrotnie wybierany „Trenerem Roku” rozgrywek PGNiG Superligi, od 2014 roku trener Gwardii Opole. Owocem tej współpracy było zdobycie w rozgrywkach sezonu 2018/2019 brązowego medalu Superligi. Załoga złożona ze znakomitych zawodników i profesjonalistów to atut, dzięki któremu chcemy rozwijać potencjał klubu.