W 12. serii PGNIG Superligi Gwardia Opole podejmowała Energę MKS Kalisz.

Mecz bardzo dobrze rozpoczęli przyjezdni, którzy w 5. minucie po trafieniu Macieja Pilitowskiego wypracowali już cztery oczka przewagi. Wtedy o czas poprosił trener Rafał Kuptel, a to przyniosło zamierzony efekt. Opolanie zaczęli zdobywanie bramek od skutecznej akcji wykończonej przez Mateusz Jankowskiego. W 10. minucie Marek Monczka doprowadził do remisu i od tego momentu kibice oglądali już bardzo wyrównane spotkanie. Po upływie 20. minut na tablicy widniał wynik 10:10. W końcówce pierwszej partii Gwardia zdołała wyjść na prowadzenie, a to spowodowało reakcję trenera Pawła Nocha, który poprosił o czas dla swojego zespołu. Po 30. minutach zawodnicy schodzili do szatni przy rezultacie 12:13.

W drugą połowę lepiej weszli gospodarze, którzy w 33. minucie po dwóch trafieniach Wiktora Kawki, ponownie wyszli na prowadzenie. Gwardzistów trzykrotnie a rzędu ratował Mateusz Lellek, a to pozwoliło jego kolegom utrzymać prowadzenie na dłużej. Na kwadrans przed końcem meczu podopieczni Rafała Kuptela mieli sześć oczek przewagi, głównie za sprawą bardzo skutecznej gry w obronie i świetnej postawy Mateusza Lellka. W ofensywie Gwardii również sporo się działo, bowiem opolanie zaczęli trafiać z każdej pozycji. Ekipa gości nie zamierzała jednak odpuszczać i w końcówce odrobiła kilka oczek, a gra zaostrzyła się. W 60. minucie czerwoną kartkę zobaczył Jędrzej Zieniewicz. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 27:24, a MVP został wybrany Mateusz Lellek.

KRP Gwardia Opole – Energa MKS Kalisz 27:24 (12:13)

KPR Gwardia Opole: Malcher, Lellek – Zubac, Fabianowicz 2, Wojdan 1, Koc, Hryniewicz 1, Stempin, Widomski 1, Jankowski 6, Kawka 8, Morawski 1, Scisłowicz, Kucharzyk, Monczka 6, Chychykalo 1.

Trener: Rafał Kuptel

Kary: 2 minuty

Karne:2/1

Energa MKS Kalisz: Szczecina, Hrdlicka – Krępa 1, Zieniewicz 3, Kus, Drej 6, Pedryc, Góralski 2, Wróbel 5, Pilitowski K. 2, Pilitowski M. 2, Kużdeba, Bekisz 3, Adamczyk, Karpiński.

Trener: Paweł Noch

Kary: 14 minut