Trudno było się spodziewać, że Piotrkowianin może odebrać punkty etatowemu medaliście mistrzostw Polski i aktualnemu liderowi tabeli. Piotrkowski zespół zawiesił jednak wysoko poprzeczkę, co po meczu przyznali zresztą rywale. Pierwszą bramkę rzucił w 4. minucie Piotr Swat, a do trzynastej minuty to Piotrkowianin dyktował warunki. Po rzucie Filipa Surosza było bowiem 5:3. Od stanu 7:7 (18. minuta) do głosu doszedł jednak wyżej notowany zespół. Rzucił pięć bramek z rzędu i na cztery minuty przed końcem pierwszej połowy było 7:12. Nie do zatrzymania w tym fragmencie spotkania był Lovro Mihić, który uznany został MVP meczu. Do przerwy wygrywał faworyt 16:10.

W drugiej połowie Bartosz Jurecki dał szansę gry młodym zawodnikom, a na boisku zobaczyć można było wychowanków piotrkowskiego klubu: Patryka Grzesika i Jakuba Dróżdża oraz niewiele starszych młodzieżowych reprezentantów Polski – Eryka Pstrąga czy Marcela Filipowicza. Młodzież podniosła rękawicę i w drugiej połowie kibice obejrzeli ciekawe zawody. Warto również podkreślić ligowy debiut w zespole Orlen Wisły Marcela Niedzielskiego, którego ojciec Artur przez wiele lat reprezentował barwy płockiego klubu. Nie rzucił jednak bramki bardzo dobrze broniącemu Kacprowi Ligarzewskiemu. – Cieszy jego występ, bo to bardzo utalentowany zawodnik, który w przyszłości da nam dużo radości – mówił po meczu Adam Wiśniewski, dyrektor sportowy płockiego klubu.

– Dla nas prawdziwe granie o utrzymanie zacznie się po reprezentacyjnej przerwie, w drugiej połowie marca. Jestem przekonany i nie cofam wcześniejszych słów, że utrzymamy się w lidze. Te przegrane mecze z Górnikiem Zabrze i Unią Tarnów dały mi dużo optymizmu, bo naprawdę w nich dobrze graliśmy. Nie oglądamy się na inne zespoły. My musimy wygrać z Zagłębiem Lubin i sądzę, że wtedy to wszystko odpali i jeszcze w tym sezonie czeka nas dużo radości – skomentował aktualną sytuację w tabeli Bartosz Jurecki.

Piotrkowianin – Orlen Wisła Płock 23:32 (10:16)

Piotrkowianin: Ligarzewski, Chmurski – Jędraszczyk, Doniecki, Dróżdż, Matyjasik 2/1, Szopa 2, Pstrąg 4, Swat 6/2, Filipowicz, Surosz 3, Mosiołek, Grzesik 1, Kowalski 4, Mastalerz 1, Krajewski.