Pierwsi do bramki trafili goście, lecz w 5. minucie po celnym rzucie Przemysława Zadury Gwardia wyszła na prowadzenie. W 9. minucie gospodarze trzeci raz musieli walczyć w osłabieniu po indywidualnej karze dla swojego gracza. Po kwadransie wyrównanej rywalizacji nieznacznie lepsi byli miejscowi. W szeregach gości najskuteczniejszy był Wojciech Dadej, wśród opolan Przemysław Zadura – oboje do 18. minuty mieli po cztery trafienia. Podopieczni Rafała Kuptela postawili na twardą grę, czego konsekwencją było aż siedem kar dwuminutowych. Do szatni zawodnicy schodzili przy wyniku 16:13.

Drugą odsłonę meczu lepiej rozpoczęli tarnowianie, a rzut karny na bramkę zamienił Łukasz Kużdeba. W 36. minucie po indywidualnej akcji Macieja Zarzyckiego, Gwardziści mieli trzy oczka zaliczki. Kilka skutecznych interwencji zanotowali bramkarze obu ekip, w 42. minucie na tablicy widniał wynik 20:18. W końcówce spotkania zaostrzyła się gra w obronie. Na 4 minuty przed końcem przewaga gangu Kuptela wynosiła już tylko jedną bramkę. Po nerwowej końcówce z trzech punktów cieszyli się opolanie, kończąc mecz wynikiem 29:26.

MVP: Jakub Ałaj

KPR Gwardia Opole – Grupa Azoty Unia Tarnów 29:26 (16:13)

KPR Gwardia Opole: Ałaj, Malcher – Scisłowicz 5, Klimenko, Sosna, Fabianowicz, Zarzycki 5, Klimków 2, Jankowski 2, Zadura 5, Mauer 6, Milewski, Morawski 2, Stefani, Kucharzyk, Monczka 2.

Trener: Rafał Kuptel

Kary: 18 minut

Karne: 2/2

Grupa Azoty Unia Tarnów: Liljestrand, Małecki – Wojdan 2, Sanek 1, Yoshida 1, Matsuura, Bushkou 7, Dadej 7, Kużdeba 4, Pinda, Kaźmierczak, Minotskyi 4, Kniazeu, Zahirovic.

Trener: Patrik Liljestrand

Kary: 6 minut