W 21. serii PGNIG Superligi Gwardia podejmowała w Opolu Piotrkowianina Piotrków Trybunalski.

Mecz dobrze rozpoczęli gospodarze, którzy po 7. minutach prowadzili 3:1. W 13. minucie  Mateusz Jankowski zdobył szóstą bramkę dla swojego zespołu i jednocześnie było to tysięczne trafienie tego zawodnika na parkietach Superligi. Zaliczka Gwardzistów utrzymywała się do końca pierwszej partii. W ofensywie gości najlepiej radził sobie Marcin Matyjasik. Do szatni zespoły schodziły przy wyniku 15:10.

W początkowej fazie drugiej odsłony lepiej spisywali się przyjezdni, w ciągu pięciu minut doprowadzili do remisu. Chwilę później opolanie zdołali ponownie odskoczyć na cztery oczka, a na listę strzelców wpisał się Maciej Fabianowicz. Po zmianie w bramce gospodarzy kilka ważnych interwencji zaliczył Jakub Ałaj. Zespół Piotrkowianina grał ze zmienną skutecznością, ale cały czas pozostawał w walce o punkty w tym meczu. W 50. minucie po trafieniu Jana Stolarskiego strata ekipy Bartosza Jureckiego zmniejszyła się do trzech bramek. Do końca spotkania emocji nie brakowało, bowiem w 57. minucie na tablicy widniał remis 29:29. Po bardzo zaciętym pojedynku kibice w Stegu arenie oglądali serię rzutów karnych, a w tych lepiej wypadli miejscowi.

MVP: Patryk Mauer

KPR Gwardia Opole – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 30:30 (15:10), karne: 3:0

KPR Gwardia Opole: Ałaj, Malcher, Lellek – Scisłowicz 1, Klimenko, Sosna 3, Fabianowicz 3, Zarzycki 4, Klimków 2, Jankowski 2, Solovev, Mauer 7, Morawski 4, Stefani, Monczka 4.

Trener: Rafał Kuptel

Kary: 18 minut

Karne: 1/1

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Ligarzewski, Chmurski, Kot – Wawrzyniak, Jędraszczyk 2, Doniecki 1, Stolarski 6, Matyjasik 5, Babicz 4, Swat 7, Surosz 2, Pożarek, Mosiołek 1, Pacześny 1.

Trener: Bartosz Jurecki

Kary: 8 minut