Zespół MKS Pałacu Młodzieży, który w II Lidze Mężczyzn występuje jako Grupa Azoty SPR II Tarnów, wywalczył awans do kolejnego etapu rozgrywek podczas turnieju 1/8 finałów w Puławach.

W weekend 19.02-21.02 drużyna MKS Pałac Młodzieży Tarnów wzięła udział w turnieju 1/8 finałów Mistrzostw Polski organizowanym przez Azoty Puławy. Ich rywalami, poza juniorskim zespołem gospodarzy były drużyny UKS Anilana Łódź oraz UKS Miś – KS Stal Gorzów Wielkopolski.

W drużynie trenowanej przez Marcina Janasa wystąpili zawodnicy Grupy Azoty SPR II Tarnów, na co dzień rozgrywający swoje mecze w II Lidze Mężczyzn.

Cały turniej zapewnił wiele sportowych emocji i wymagał od młodych zawodników walki do samego końca. W piątek tarnowska drużyna przegrała pierwszy mecz z UKS Anilana Łódź 24:28 i aby zapewnić sobie awans musiała zwyciężyć 2 kolejne spotkania. Autorami największej ilości bramek w tym meczu dla Pałacu Młodzieży byli Oskar Klamrzyński oraz Szymon Wajda, którzy na swoim koncie zapisali po 5 trafień.

W sobotę drużyna rozegrała spotkanie z UKS Miś – KS Stal Gorzów Wielkopolski. Po zaciętym, pełnym dwuminutowych kar meczu tarnowianie zwyciężyli 29:35. Na boisku wyróżniał się Konrad Wątroba, który zaliczył aż 11 celnych trafień. Zwycięstwo oraz wyniki pozostałych meczów spowodowały, że w niedzielę MKS Pałac Młodzieży miał rozegrać bezpośredni pojedynek o wejście do kolejnego etapu rozgrywek z drużyną Azotów Puławy.

Świetną grą zawodnicy z Tarnowa z Tarnowa zapewnili sobie zwycięstwo 28:36 z gospodarzami turnieju i tym samym awans do 1/4 finału Mistrzostw Polski Juniorów. Najwięcej bramek dla Pałacu Młodzieży zdobył w tym meczu Igor Mróz, który na listę strzelców wpisał się ośmiokrotnie.

Całemu zespołowi oraz trenerom serdeczne gratulujemy awansu do najlepszej „ósemki” juniorskich drużyn w Polsce!

Skład oraz strzelcy bramek w poszczególnych meczach:

MKS Pałac Młodzieży Tarnów – UKS Anilana Łódź [24:28]

Chłopek, Hołda – Sikora 2, Małek 1, Wątroba 4, Kosiba 2, Wajda 5, Hoim 2, Klamrzyński 5, Bednarz, Mróz 2, Kwarciński 1, Tuman

UKS Miś – KS Stal Gorzów Wielkopolski – MKS Pałac Młodzieży Tarnów [29:35]

Chłopek, Hołda – Sikora 2, Porębski, Wątroba 11, Mądel 3, Kosiba 6, Kociuba, Wajda, Hoim 1, Klamrzyński 5, Bednarz 2, Mróz 5, Kwarciński, Tuman

MKS Pałac Młodzieży Tarnów – Azoty Puławy [28:36]

Chłopek, Hołda – Sikora 1, Małek 2, Porębski 2, Wątroba 3, Mądel, Kociuba 5, Wajda 6, Hoim 3, Klamrzyński 6, Bednarz, Mróz 8, Kwarciński.