Pierwsze trafienie meczu należało – tradycyjnie już – do Tarasa Minotskiego. Chwilę później wynik na 2:0 podwyższył drugi najlepszy strzelec tarnowian, Paweł Podsiadło. Goście szybko doprowadzili jednak do wyrównania i w 5. minucie mieliśmy 2:2.

Przez kolejne minuty zespoły prowadziły bardzo wyrównaną i twardą, szczególnie w obronie, walkę. Po 13 minutach gry na tablicy wyników wyświetlał się rezultat 4:4, ale karę 2 minut wykluczenia otrzymał Minotskyi. Grający w przewadze zespół Chrobrego zdołał wyjść na jednobramkowe prowadzenie [5:6], a o czas po raz pierwszy w tym spotkaniu poprosił trener Tomasz Strząbała.

Sytuacja na boisku się nie zmieniała. Zespoły wymieniały się ciosami, a po 19 minutach gry wynik wynosił 8:8. Unia miała jednak dużą szansę na wypracowanie sobie prowadzenia – karą 2 minut ukarani zostali Anton Otrezov, Wojciech Matuszak oraz Oleksandr Tilte i goście przez blisko pół minuty musieli radzić sobie w potrójnym osłabieniu!

Jaskółki grając w przewadze zdołały rzucić zaledwie jedną bramkę, ale chwilę później Yoshida podwyższył prowadzenie swojego zespołu do 2 trafień różnicy [10:8]. Na tę sytuację błyskawicznie zareagował trener Witalij Nat, prosząc o chwilę rozmowy ze swoimi podopiecznymi.

Końcówka pierwszej połowy należała do drużyny gości. Po 3 trafieniach z rzędu udało im się najpierw doprowadzić do remisu, a po bramce Tomasza Kosznika z 7. metra w ostatnich sekundach pierwszej połowy wyjść na jednobramkowe prowadzenie [12:13].

Od początku drugiej odsłony gra ponownie się wyrównała, a na tablicy wyników najczęściej wyświetlał się remis. Dopiero w 38. minucie tarnowianie mieli szansę na wyjście na dwubramkowe prowadzenie. Udało się – po rzucie karnym wykonanym przez Keisuke Matsuurę Unia prowadziła 17:15.

Był to zdecydowanie słabszy czas ekipy z Głogowa – na 19 minut przed zakończeniem spotkania gospodarze prowadzili już 19:15. O czas po raz kolejny w tym spotkaniu poprosił trener Nat. Jego wskazówki okazały się skuteczne i na niespełna kwadrans przed ostatnim gwizdkiem głogowianie tracili do rywala już tylko 2 bramki [20:18]. Tym razem o chwilę rozmowy dla swojej drużyny poprosił trener drużyny gości.

W 47. minucie bramkę kontaktową rzucił Klinger. Goście dwukrotnie mieli także szansę na doprowadzenie do remisu, jednak nie pozwolił na to bramkarz tarnowian, Patryk Małecki. Niemoc gospodarzy w ataku przełamał dopiero Ajdin Zahirović, rzucając bramkę na 21:19.

Głogowianie po trafieniu najpierw Otrezova i chwilę później Tilte w 52. minucie wywalczyli upragniony remis. Wszystko miało rozstrzygnąć się w ostatnich minutach tego spotkania. Zespoły prowadziły równą i twardą walkę, a na 5 minut przed ostatnim gwizdkiem mieliśmy remis 22:22. Po raz kolejny w Arenie Jaskółka kibiców czekała emocjonująca końcówka.

Na niewiele ponad 3 minuty w zdecydowanie lepszej sytuacji byli głogowianie. Zdołali wyjść na dwubramkowe prowadzenie, a kare 2 minut otrzymał Minotskyi. Tarnowianie nie odpuszczali i na kilkanaście sekund przed ostatnim gwizdkiem mieli szansę na doprowadzenie do wyrównania. Gościom udało się jednak przechwycić piłkę, a Wojciech Strycz ustanowił wynik spotkania na 23:25.

Grupa Azoty Unia Tarnów – Chrobry Głogów 23:25 [12:13]

Unia: Małecki, Bartosik – Podsiadło 7, Minotskyi 5, Zahirović 3, Matsuura 3, Bushkou 2, Yoshida 2, Sanek 1, Kowalik, Sikora, Kasahara, Małek, Wajda, Słupski, Mrozowicz

Trener: Tomasz Strząbała

Chrobry: Dereviankin, Stachera – Tilte 8, Strycz 4, Paterek 3, Kosznik 3, Dadej 2, Matuszak 2, Otrezov 1, Jamioł 1, Klinger 1, Warmijak, Orpik, Grabowski, Zdobylak, Wiatrzyk,

Trener: Witalij Nat