Początek należał zdecydowanie do kwidzynian, którzy wyszli na prowadzenie 4:1. W 18’ zabrzanie nadrobili wszelkie zaległości doprowadzając do remisu 12:12, a bardzo dobre zawody rozgrywał Paweł Dudkowski. Od tego momentu na parkiecie dominował Górnik, który zanotował aż 7 celnych rzutów przy zaledwie 2 dla Kwidzyna i jeszcze przed przerwą wyszedł na prowadzenie 16:14.

Po zmianie stron gracze Zbigniewa Markuszewskiego ruszyli do odrabiania strat, czego dokonali już w 35 minucie (19:19). Wyszli nawet z powrotem na prowadzenie, jednak od tego momentu na boisku dał o sobie znać Piotr Rutkowski. Na 10 minut przed końcem Górnika odbudował całą przewagę z nawiązką i do samego końca kontrolował wydarzenia boiskowe notując drugie zwycięstwo w turnieju i zgarniając puchar za pierwsze miejsce.

Do rozliczenia pozostała kwestia drugiego i trzeciego miejsca, o które w niedzielę powalczą zawodnicy MMTS-u Kwidzyn oraz Torus Wybrzeża Gdańsk. Początek rywalizacji o godzinie 11:00.

Górnik Zabrze vs MMTS Kwidzyn 31:25 (16:14)

Z A B: Skrzyniarz, Kazimier – Molski 2, Mucha 3, Łyżwa 2, Krawczyk 2, Gogola 3, Ivanytsia, Dudkowski 5, Kaczor 4, Bykowski, Mrozek 1, Gregułowski, Szeląg, Adamuszek, Rutkowski 8.

Trener: Marcin Lijewski.

M M T S: Szczecina, Matlęga – Kornecki 1, Grzenkowicz 3, Orzechowski 4, Ekstowicz 2, Krieger, Peret 1, Zieniewicz 1, Kutyła 3, Majewski 4, Muracki, Nastaj 1, Szyszko 2, Jankowski 3.

Trener: Zbigniew Markuszewski.