W ostatniej w tym sezonie serii PGNIG Superligi Gwardia zmierzyła się z Energą MKS Kalisz.

Początek meczu należał do gości, którzy w 7. minucie po trafieniu Kacpra Adamskiego mieli już cztery bramki zaliczki. Przyjezdni kontrolowali wynik, utrzymując bezpieczną przewagę. Gwardziści popełniali sporo błędów w ataku, w dodatku na cztery minuty wykluczony został Jan Klimków. Pięć minut przed przerwą kontrę wykorzystał Michał Scisłowicz, a strata opolan wynosiła już tylko trzy oczka. Po twardej i zaciętej rywalizacji, do szatni zespoły schodziły przy wyniku 11:15.

Drugą połowę dobrze rozpoczęli gospodarze, lecz ich passa nie trwała długo. Kaliszanie szybko wrócili na właściwe tory i znów odskoczyli podopiecznym Rafała Kuptela na pięć bramek. W szeregach gości najskuteczniejszy był Kacper Adamski, natomiast wśród opolan odpowiedzialność za wynik wziął Patryk Mauer. Mimo zaciętej rywalizacji ekipa z Kalisza miała wszystko pod kontrolą, a w końcówce dołożyła kilka trafień. Ostatni mecz tych zespołów w sezonie 2021/2022 zakończył się zwycięstwem MKS-u Kalisz.

MVP: Patryk Mauer

KPR Gwardia Opole – Energa MKS Kalisz 23:31 (11:15)

KPR Gwardia Opole: Ałaj, Lellek, Malcher – Zarzycki 2, Mauer 9, Scisłowicz 2, Jankowski 4, Monczka 2, Solovev, Sosna 2, Fabianowicz, Milewski, Klimenko, Klimków 1, Morawski 1.

Trener: Rafał Kuptel

Kary: 10 minut

Karne: 3/3

Energa MKS Kalisz: Zakreta 1, Krekora – Krępa, Tomczak, Kamyszek 4, Adamski 11, Kus 1, Drej 1, Góralski 3, Wróbel 1, Szpera 1, Pilitowski K. 3, Pilitowski M. 2, Bekisz 3, Makowiejew.

Trener: Paweł Noch

Kary: 6 minut