Wynik spotkania po kontrze otworzył Mateusz Kosmala. Podwyższył rzutem z drugiej linii Mosquera. Premierowe trafienie dla podopiecznych trenera Rafała Kuptela – padło łupem Łukasza Kucharzyka. Na 3:1 z karnego podwyższa Kosmala. Pierwsze minuty spotkania to doskonałe interwencje Miłosza Wałacha w bramce TORUSA. Gwardziście nie potrafili sforsować dobrze dysponowanej i ruchliwej obronie graczy z Gdańska. Po 12 minutach wynik spotkania – 6:2. Kolejne bramki dla Gwardii zdobył – Przemysław Zadura i Patryk Mauer. Ten pierwszy w 15 minucie został ukarany karą 2 minut za faul na Mosquerze. W 17 minucie z karnego pudłuje Mauer, a Piotr Papaj podwyższa wynik spotkania na 8:4. Po 5 minutach bez zdobytej bramki – rzutem ze skrzydła Wałacha pokonuje – Michał Milewski. Dziewiąta bramkę dla Wybrzeża – przepięknym rzutem z 9 metrów – zdobywa Comerlatto. W 23 minucie – trener Mariusz Jurkiewicz poprosił o czas dla swojej drużyny. Bramki zaczęli jednak odrabiać opolanie, którzy do przerwy przegrywali – 10:7.

Druga połowa zaczęła się od kolejnego trafienia skutecznego brazylijczyka Comerlatto. Na bramkę odpowiedział Mateusz Jankowski – wprowadzony po przerwie. Przez kolejne minuty spotkania gra obydwu drużyn była bardzo nieskuteczna i chaotyczna. Inicjatywę, zaczęli jednak przejmować gracze z Opola. Między 35 a 41 minutą zdobyli 4 bramki i po skutecznym rzucie Macieja Zarzyckiego doprowadzili do remisu po 14. Na prowadzenia TORUSA wyprowadził dobrze dysponowany Mateusz Kosmala. Gang Kuptela zaczął grać lepiej w obronie, skuteczniej atakować i wyszedł na prowadzenie – 19:16. Wtedy o czas ponownie poprosił trener Wybrzeża – Mariusz Jurkiewicz. Gdańszczanie wrócili „do gry” i w 59 minucie – rzutem Kosmala doprowadzili do remisu. Co prawda mieli jeszcze szansę na zdobycie zwycięskiej bramki – ale próba ataku nie udała się i sędziowie zarządzili rzuty karne.

W nich skuteczniejsi (głownie dzięki postawie Jakuba Ałaja w bramce) lepsi okazali się opolanie – i to oni z wybrzeża – przywożą 2 punkty.

Gwardziści po czterech spotkaniach mają na koncie 5 punktów. Kolejne spotkanie (po przerwie reprezentacyjnej) rozegrają 9 bądź 10 października – kiedy to na własnym terenie zmierzą się z SPR Stal Mielec.

MVP Spotkania – Mateusz KOSMALA (TORUS Wybrzeże Gdańsk)

TORUS Wybrzeże Gdańsk – KPR Gwardia Opole – 23:23 (10:7), k. 2:4

TORUS Wybrzeże Gdańsk: Wałach, Chmieliński – Mosquera Mayo 2, Pieczonka, Gądek, Leśniak, Doroshchuk, Jachlewski, Sulej, Kosmala 10, Papaj 1, Comerlatto 6, Wróbel, Tomczak, Janikowski 4, Woźniak

Trener: Mariusz Jurkiewicz

Kary: 2 minut
Karne: 5/4

KPR Gwardia Opole: Ałaj, Lellek – Sosna 1, Fabianowicz, Zarzycki 3, Klimków 2, Jankowski 4, Zadura 4, Scisłowicz, Bączek, Milewski 2, Morawski 1, Kucharzyk 1, Kowalski 1, Mauer 4

Trener: Rafał Kuptel

Kary: 8 minut