Pierwszy kwadrans spotkania wyrównany, a obie drużyny długo i cierpliwie rozgrywały atak pozycyjny. W 16. minucie był remis 5:5. Następnie Azoty Unia wypracowały sobie czterobramkową przewagę. Dwa razy skutecznie rzucił z koła Shuichi Yoshida, a Damiana Chmurskiego pokonali także Taras MinotskyiKeisuke Matsuura. Przegrywając 6:10 Piotrkowianin zaczął odrabiać straty, ale do przerwy udało się zniwelować tylko dwie bramki. Po trzydziestu minutach bliżej kompletu punktów byli goście, wygrywając 13:11.

Druga część spotkania rozpoczęła się od bramki Piotra Swata, ale już po chwili Azoty Unia prowadziły znów różnicą czterech bramek – 16:12. Tę przewagę drużyna Tomasza Strząbały utrzymywała do 43. minucie. Od stanu 20:16 dla gości stroną dominującą stał się Piotrkowianin. W 52. minucie, po rzucie Marcina Matyjasika z siedmiu metrów, był remis 22:22. Raz jeszcze przyjezdni odskoczyli w końcówce na dwa gole, ale Piotrkowianin szybko to zniwelował i w 59. minucie mieliśmy remis 24:24. Gospodarze zgubili piłkę w ataku, bramkę na sześć sekund przed końcem rzucił Minotskyi, ale Piotrkowianin akcją rozpaczy uratował punkt. Filip Surosz praktycznie równo z syreną nie dał szans bramkarzowi gości.

W rzutach karnych zdecydowała szósta seria. Przy remisie 3:3 spudłował Piotr Swat, a chwilę później Kacpra Ligarzewskiego pokonał Ajdin Zahirović.

Piotrkowianin – Azoty Unia Tarnów 25:25 (11:13) – po rzutach karnych 3:4

Piotrkowianin: Chmurski, Kot, Ligarzewski – Wawrzyniak, Jędraszczyk 6, Doniecki 2, Matyjasik 3/2, Szopa, Pstrąg, Swat 6/1, Surosz 6, Pożarek, Mosiołek 2, Pacześny.