W dotychczasowych spotkaniach kaliszanie zgromadzili na swoim koncie 20 punktów (7 zwycięstw i 16 porażek) i plasują się na XI miejscu w ligowej tabeli (o dwa miejsca poniżej MMTS). Warto dodać, że w ostatnim spotkaniu podopieczni trenera Pawła Nocha pokonali u siebie Zagłębie Lubin – 20:18 (10:8). Gospodarzy do zwycięstwa poprowadziły wówczas m.in. bramki Mateusza Góralskiego – 8 bramek i Jędrzeja Zieniewicza – 6 bramek. Wcześniej natomiast kaliszanie przegrali z zajmującą ostatnie miejsce w ligowej tabeli Sandrą SPA Pogonią Szczecin – 25:26 (10:14).

Różnie kaliszanie wyglądają też na wyjazdach. W drugiej rundzie Energa MKS potrafiła wygrać swoje mecze w Głogowie – 26:25 oraz w Tarnowie – 28:28 ( po rzutach karnych: 6:5). Porażkami zakończyły się natomiast wyjazdy do Ostrowa Wielkopolskiego – 25:29 i Piotrkowa Trybunalskiego – 20:26. Jak będzie tym razem okaże się w niedzielę, 23 kwietnia w Kwidzynie. Dodajmy przy tym, że mecz pomiędzy MMTS Kwidzyn i Energą MKS Kalisz rozegrany zostanie w ramach 24. Serii PGNiG Superligi.

Przypomnijmy, że w pierwszej rundzie starcie tych zespołów rozstrzygnęły dopiero rzuty karne. Po pierwszej połowie minimalnie prowadzili wówczas kaliszanie – 13:12, jednak po przerwie gra się wyrównała. Na 2 minuty przed końcem meczu gospodarze prowadzili jednak 24:22 i wydawało się, że są bliżsi końcowego sukcesu. Gole Nikodema Kutyły i Michała Potocznego dały jednak kwidzynianom remis, a sprawę zwycięstwa musiały rozstrzygnąć rzuty karne. Lepiej wykonywali je czerwono-czarni, którzy wygrali ten element gry 3:2. Warto dodać, że najskuteczniejszymi zawodnikami w zespole Energi MKS Kalisz byli: Michał Drej – 5 bramek i Mateusz Góralski – 5 bramek. W zespole MMTS najwięcej bramek zdobyli natomiast: Jakub Syszko – 6 i Michał Potoczny – 5.