Na mecz do Tarnowa gwardziści udali się podbudowani sobotnim zwycięstwem z Handball Stal Mielec. Gospodarze w ostatniej kolejce zdobyli także komplet punktów na trudnym terenie w Szczecinie. Wynik spotkania otworzył rzutem „z biegu” Kniazeu. Na 2:0 podwyższył ze skrzydła Aliaksandr Bushkou. Po skutecznym przejęciu przez Kucharzyka, rzutem z kontry bramkę dla Gwardii zdobywa – Maciej Zarzycki. W 8 minucie spotkania – 4:3 dla Grupy Azoty Unia Tarnów. Do remisu doprowadza skutecznie ze skrzydła – Patryk Mauer. Ponownie na prowadzenie tarnowian wyprowadza rzutem z „7 metrów” – Rennosuke Tokuda. Po nieudanym rzucie ze skrzydła Macieja Fabianowicza – podwyższa skuteczny ze skrzydła Bushkou. Wynik spotkania – 6:4. W pierwszym kwadransie spotkania głównymi postaciami swoich zespołów byli: Rennosuke Tokuda (5 bramek) i Patryk Mauer (7 bramek).

W 18 minucie do remisu po 9 – doprowadza Wiktor Kawka. Przemysław Zadura za niesportowe zachowanie w 20 minucie został ukarany po raz drugi karą 2 minut, a na trzy bramkowe prowadzenie drużynę z Tarnowa wyprowadza Przemysław Mrozowicz. Ten zawodnik został w 26 minucie po raz kolejny ukarany dwuminutowym wykluczeniem. Gwardziście nie wykorzystali jednak gry w przewadze. Do przerwy – 16:13 dla Grupy Azoty Unia Tarnów.

Patryk Mauer skutecznym rzutem z rzutu karnego otworzył wynik spotkania w II połowie. Odpowiedział Kniazeu. W 36 minucie pięknym rzutem z drugiej linii popisuje się Przemysław Mrozowicz. Wynik spotkania 18:16. Okres błędów w ataku Gangu Kuptela wykorzystują podopieczni Patrika Liljestranda i zdobywają kolejne dwa trafienia. W 40 minucie spotkania swoją pierwszą bramkę w drugiej połowie zdobywa Maciej Zarzycki. Ałaj zatrzymuje Łukasza Kużdebę ze skrzydła, a Paweł Kowalski potężnym rzutem z II linii doprowadza do remisu w 43 minucie spotkania. Minutę później zawodnicy z Opola za sprawą swojego kapitana – po raz pierwszy obejmują prowadzenie w spotkaniu – 21:20. Wyrównuje Yoshida. Na dwubramkowe prowadzenie zawodników z Tarnowa ponownie wyprowadza Tokuda i Kużdeba. Kolejne minuty to nieskuteczna gra w ataku zawodników Gwardii, którą skutecznie wykorzystują tarnowianie i powiększają swoją przewagę. To oni cieszą się z końcowego gwizdka. Grupa Azoty Unia Tarnów – KPR Gwardia Opole 27:24.

Gwardziści po sześciu spotkaniach (trzy wygrane/trzy porażki) mają na koncie 8 punktów. Kolejne spotkanie rozegrają w sobotę (23.10) – kiedy to na własnym parkiecie zmierzą się z MKS Zagłębie Lubin.

MVP Spotkania – Łukasz Kużdeba (Grupa Azoty Unia Tarnów)

Grupa Azoty Unia Tarnów – KPR Gwardia Opole – 27:24 (16:13)

Grupa Azoty Unia Tarnów: Małecki, Liljestrand – Sikora, Wojdan 3, Sanek, Yoshida 2, Matsuura, Hołda, Bushkou 2, Tokuda 7, Kużdeba 7, Pinda, Kaźmierczak, Minotskyi, Kniazeu 3, Mrozowicz 3

Trener: Patryk Liljestrand