Spotkanie zapowiada się pasjonująco. Obie drużyny mają swoje problemy, również związane z kontuzjami. W pierwszym meczu obu drużyn 23:22 wygrali w Tarnowie gdańszczanie, jednak w ubiegłym sezonie w Gdańsku zwyciężył zespół z Tarnowa.

Po ostatnim meczu w Mielcu, mieliśmy sporo czasu do kolejnego meczu. Dzięki wynikom innych drużyn wiemy, że wygrana daje nam pewne utrzymanie. – Oczywiście są plusy i minusy tak długiej przerwy. Z jednej strony mieliśmy więcej czasu na regenerację i przygotowanie do meczu z Grupa Azoty Unią Tarnów, znamy też wyniki innych spotkań. Z drugiej strony po takiej porażce jak w ostatnim meczu, każdy chciałby jak najszybciej się odegrać w następnym spotkaniu. Dobrze przepracowaliśmy ten czas i bardzo starannie przygotowujemy się do meczu z Unią – powiedział Piotr Papaj.

W tej fazie sezonu liczą się inne atuty. – Ostatnie spotkania to przede wszystkim walka z samym sobą. W takich meczach na pierwszym miejscu liczy się głowa, potem serce i wola walki, następnie umiejętności, a na końcu taktyka. W takich spotkaniach, przy drużynach o podobnym potencjale ten, kto poradzi sobie lepiej z własną głową, ma dużo większe szanse na zwycięstwo – przeanalizował skrzydłowy.

Nie musimy martwić się o zaangażowanie drużyny w mecz. – Wszyscy zawodnicy czują duży niedosyt po meczu w Mielcu i każdy z nas jest w maksymalnie zdeterminowany, żeby dać siebie sto procent w najbliższym spotkaniu, tym bardziej że jest to już ostatni mecz przed naszymi kibicami. Zrobimy wszystko, żeby po wtorkowym meczu razem z naszymi fanami cieszyć się z 3 punktów. Stąd mam też mały apel do kibiców. We wtorek potrzebujemy Was wszystkich! Wasze wsparcie będzie nam potrzebne jak nigdy wcześniej. Wypełnijcie hale AWFiS do ostatniego miejsca i stwórzmy taką atmosferę, której ta hala jeszcze nigdy nie widziała. Pokażmy zawodnikom z Tarnowa, że jeżeli chcą wywieźć punkty z Gdańska, to muszą pokonać nie tylko tych 7 zawodników na boisku ale też całe trybuny – podkreślił Papaj.

Tarnowianie na pewno nie są łatwym rywalem. – Grupa Azoty Unia Tarnów to bardzo niebezpieczny zespół, który walczy do samego końca. Zawodnicy tej drużyny udowodnili to choćby w ostatnim meczu z MMTS-em Kwidzyn, gdzie mimo dużej straty w pierwszej połowie, w końcówce wyszli na prowadzenie i mogli nawet wygrać. Żeby wygrać ten mecz musimy zagrać bardzo konsekwentnie przez całe 60 minut. Jeżeli zagramy tak dobrze jak potrafimy to myślę, że na pewno będziemy mieli duże szanse na zwycięstwo – podsumował Papaj.

Torus Wybrzeże Gdańsk – Grupa Azoty Unia Tarnów / wt. 10.05.2022, godz. 18:00

Wyniki ostatnich ligowych meczów pomiędzy naszymi zespołami:
04.12.2022 – Grupa Azoty Unia Tarnów – Torus Wybrzeże Gdańsk 22:2318.04.2021 – Torus Wybrzeże Gdańsk – Grupa Azoty Tarnów 23:2902.12.2020 – Grupa Azoty Tarnów – Torus Wybrzeże Gdańsk 29:3006.03.2020 – Grupa Azoty Tarnów – Torus Wybrzeże Gdańsk 31:34