Piłkarze ręczni Zagłębia Lubin w trzeciej rundzie eliminacji PGNiG Pucharu Polski Mężczyzn. W Lesznie Miedziowi pokonali pierwszoligowy Real Astromal 47:25 (26:14) i w kolejnej fazie rozgrywek zagrają na wyjeździe z Sandra Spa Pogonią Szczecin.

Miedziowi byli faworytem spotkania z zespołem z Leszna, który występuje w pierwszej lidze, czyli na trzecim poziomie rozgrywkowym i z tej roli wywiązali się w pełni. Co prawda gospodarze na początku wygrywali, ale tylko do piątej minuty i wyniku 3:2. Zagłębie szybko wyszło na prowadzenie i z minuty na minutę powiększało swoją przewagę, prowadząc do przerwy bardzo wyraźnie 26:14.

Po zmianie stron nadal trwała dominacja Miedziowych, którzy szybko dorzucali kolejne bramki. Niewiele brakowało, aby Zagłębie w Lesznie zdobyło 50 bramek, ale ostatecznie licznik zatrzymał się na trzech trafieniach mniej. Strzelecką formą błysnął skrzydłowy, Rafał Krupa, który na listę strzelców wpisał się aż trzynastokrotnie.

W trzeciej rundzie eliminacji PGNiG Pucharu Polski Miedziowi zagrają na wyjeździe z Sandra Spa Pogonią Szczecin. Mecz na terenie rywala odbędzie się już w najbliższy weekend.

MKS Real Astromal Leszno – MKS Zagłębie Lubin 25:47 (14:26)

Real: Maleszka, Kruk – Spieshylov 1, Kuśnierek 2, Piekarski, Szocik 2, Wydmuch 1, Pawłowski 2, Łuczak 2, Jaśkowski 9, Płaczek 2, Frieske 1, Mikołajczak, Skorupiński, Królikowski, Napierkowski 3.

Zagłębie: Schodowski, Procho, Byczek – Stankiewicz 3, Krupa 13, Moryń 4, Hlushak 5, Gębala 3, Michalak 6, Pietruszko 1, Hajnos 2, Kupiec 3, Drozdalski 3, Adamski 2, Iskra 2.