W 18. serii PGNiG Superligi Gwardia Opole podejmowała Mistrzów Polski.

Mecz dobrze rozpoczęli gospodarze, a wynik spotkania otworzył Roman Chychykalo. W 3.minucie odpowiedzieli goście, a kontratak wykorzystał Dylan Nahi. Mimo znakomitej postawy Adama Malchera w początkowej fazie spotkania, Gwardia nie potrafiła przełożyć tego na skuteczność w ofensywie. W 10. minucie po skutecznym rzucie Arkadiusza Moryto, kielczanie wyszli na trzybramkowe prowadzenie. Zmarnowane sytuacje opolan wykorzystali przyjezdni. Po 30. minutach na tablicy widniał rezultat 11:19.

Po zmianie stron Industria utrzymywała przewagę wypracowaną w pierwszej partii. W 38. minucie przy wyniku 12:23, o czas poprosił Rafał Kuptel. Przerwę na żądanie trenera lepiej wykorzystali Mistrzowie Polski, którzy nie pozwalali swoim rywalom na zbyt wiele w ataku. Mimo wsparcia licznie zgromadzonych kibiców i dzielnej postawy Gwardzistów, losów tego spotkania nie dało się już obrócić. Kielczanie bowiem potwierdzali swoją klasę w każdym elemencie gry. Najskuteczniejszy w ofensywie gości był Nicolas Turnat (9trafień), zaś po stronie ekipy z Opola najwięcej bramek zdobył Roman Chychykalo (5 trafień). Mecz zakończył się wynikiem 24:41. MVP został wybrany Andreas Wolff.

KPR Gwardia Opole – Industria Kielce 24:41 (11:19)

KPR Gwardia Opole: Malcher, Ałaj, Lellek – Zubac 3, Sosna 2, Fabianowicz 2, Wojdan, Koc, Hryniewicz 3, Stempin, Jankowski 4, Kawka, Milewski 2, Morawski 2, Kucharzyk 1, Chychykalo 5.

Trener: Rafał Kuptel

Kary: 14 minut

Karne: 1/1

Industria Kielce: Kornecki, Wolff – Sanchez 3, Olejniczak 4, Wiaderny 3, Kounkoud 4, Sićko 4, Tournat 9, Karacic 2, Moryto 3, Stenmalm 3, Gębala 2, Nahi 4.

Trener: Talant Dujshebaev

Kary: 6 minut