Po sezonie 2021/22 drużynę z Puław opuścili kluczowi zawodnicy tego zespołu: Antoni Łangowski, Dawid Dawydzik, Paweł Podsiadło, Wojciech Gumiński, Łukasz Roglski, Aliaksandr Bachko, Roko Trivcović oraz Andrii Akimenko. W ich miejsce sprowadzono dobrze znanych kwidzynianom z występów w MMTS: Kacpra Adamskiego oraz Keliana Janikowskiego, a także Marka Marciniaka i Igacio Valles Beccerrę.

Na inaugurację sezonu 2022/23 puławianie zmierzyli się na własnym terenie z Energą MKS Kalisz. Niestety trener Robert Lis nie mógł skorzystać w nim z kontuzjowanych Michała Jureckiego, Tobiasza Górskiego, a także bramkarzy: Vadima BogdanovaMateusza Zembrzyckiego. W efekcie w bramce pojawił się Wojciech Borucki, który rozegrał świetny mecz i został wybrany MVP tego spotkania.

W pierwszej połowie ton wydarzeniom na parkiecie nadawali jednak kaliszanie, którzy prowadzili nawet 3-4 bramkami. Gospodarze, odrabiając straty, utrzymywali jednak kontakt z rywalami. Ostatecznie pierwsza połowa tego meczu zakończyła się przegraną Azotów 11:12, choć puławianie mogli doprowadzić do remisu. Niestety Ignacio Valles Becerra w końcówce nie wykorzystał rzutu karnego dla swojego zespołu.

Po przerwie Azoty ruszyły jednak z całą mocą i przez 9 minut rzuciły 7 bramek przy zaledwie dwóch trafieniach Energi MKS. Z minimalnej straty nagle zrobiła się zatem przewaga 4 bramek – 18:14. Kaliszanom udało się co prawda poprawić swoją grę i na 8 minut przed końcem meczu zbliżyli się do gospodarzy na jedną bramkę straty. Wówczas jednak Azoty zdobyły 5 bramek z rzędu (w tym trzy trafienia Piotra Jarosiewicza) i do końca meczu mogli kontrolować bezpieczną przewagę. Ostatecznie Azoty wygrały 29:24, a najskuteczniejszymi zawodnikami tego zespołu byli: Bartosz Kowalczyk – 6 bramek oraz Ignacio Valles Beccerra – 5 bramek i Piotr Jarosiewicz – 5 bramek.

W odmiennych nastrojach inauguracyjne spotkanie kończyli natomiast gracze MMTS Kwidzyn, którzy po walce musieli uznać wyższość Torus Wybrzeża Gdańsk – 23:22. Mimo porażki warto wyróżnić jednak Michała Potocznego, który po roku przerwy powrócił do czerwono-czarnych i przywitał się z kibicami zdobyciem 7 bramek.

W najbliższą niedzielę, 11 września o godz. 18.00, drużyny MMTS i Azotów zmierzą się ze sobą. Dojdzie zatem do starcia III i IV zespołu poprzedniego sezonu, a więc uczestników rozgrywek Ligi Europejskiej. Co ciekawe obie ekipy miały się ze sobą spotkać w okresie przygotowawczym. Zaplanowane na końcówkę sierpnia spotkanie zostało jednak odwołane po tym jak opublikowany został terminarz sezonu 2022/23 PGNiG Superligi. Gdy okazało los zetknął obie drużyny już w 2 Serii sparing został odwołany.

Warto podkreślić, że mecz MMTS – Azoty będzie dla kwidzynian będzie to pierwsze spotkanie sezonu 2022/23 rozgrywane we własnej hali, a podrażnieni porażką w Gdańsku czerwono-czarni na pewno będą chcieli wyrwać Azotom cenne punkty.

Na koniec przypomnijmy, że w poprzednim sezonie Azoty dwukrotnie pokonały kwidzynian. Najpierw puławianie wygrały na własnym terenie 22:19 (15:10). W rewanżu podopieczni trenera Zbigniewa Markuszewskiego byli natomiast bliscy sprawienia niespodzianki. W regulaminowym czasie gry mecz zakończył się bowiem remisem 26:26 i zwycięzcę musiały wyłonić rzuty karne. Minimalnie lepsi w tym elemencie okazali się wówczas puławianie. Jak będzie tym razem okaże się w niedzielę, 11 września. Początek meczu zaplanowano w kwidzyńskiej hali przy ul. Wiejskiej, na godz. 18.00. Bezpośrednią relację z tego spotkania pokaże natomiast portal emocje.tv