Szczypiorniści Sandra SPA Pogoni w opinii wielu rewelacja pierwszej części sezonu do meczu z Gwardią Opole przystąpiła osłabiona. Zabrakło lidera Pawła Krupy, który po meczu z MMTS Kwidzyn narzeka na drobny uraz kolana oraz Wojciecha Matuszaka, mającego problemy żołądkowe. Obydwaj zawodnicy byli z drużyną w stolicy polskiej piosenki, ale nie pojawili się na placu boju. Swoje problemy miała także Gwardia Opole, a z kluczowych graczy nie wystąpił Przemysław Zadura.

Doświadczonego zawodnika od początku sezonu doskonale uzupełnia Szymon Działakiewicz i to on na samym początku bombardował bramkę Antona Terekhova. Z drugiej strony pod nieobecność Pawła Krupy celnie rzucał Patryk Biernacki. Pierwsze 15 minut nie obfitowało w bramki. Dość powiedzieć, że w 18 minucie było 6 – 5 dla gospodarzy. 22 minuta była kluczowa dla losów wydarzeń na boisku. W akcji obronnej czerwoną kartkę za przypadkowe uderzenie w twarz otrzymał Mateusz Zaremba, a chwilę później za rzut w twarz z rzutu karnego Piotr Rybski. Zamiast 7 bramki na koncie szczecinian to gwardziści rzucili 6 goli z rzędu i na przerwę schodzili prowadząc 15 – 6. Podopieczni Rafała Białego, którzy znani są z tego, że nie rzucają białego ręcznika w żadnym momencie w planach na drugą połowę mieli walczyć i niwelować straty mimo straty 4 podstawowych rozgrywających.

I udało się. Zawodnicy po przerwie zaczęli z animuszem. W transie był Mateusz Gawryś, który rozpoczął drugą połowę, a w pierwszej ofensywnej akcji meczu nominalny skrzydłowy Dawid Fedeńczak po indywidualnej akcji na rozegraniu został sfaulowany przez Jana Klimkowa i otrzymał czerwoną kartkę. Mimo utraty sił szczecinianie walczyli, a także pomagali zmiennicy. Trzy bramki rzucił Filip Wrzesiński, a swoje kolejne bramki zdobyli Patryk Krok i Bartosz Telenga. Ostatecznie szczecinianie przegrali 28 – 21, ale drugą połową zamazali kiepskie pierwsze 30 minut. Teraz podopiecznych Rafała Białego czeka 2,5 tygodniowa przerwa, a po niej 11 listopada zmierzą się na własnym parkiecie z Gwardią Opole.

Sandra SPA Pogoń Szczecin – Terekhov, Gawryś – Biernacki 4, Wrzesiński 3, Gierak 3, Krysiak 2, Wąsowski 2, Rybski 2, Zaremba 1, Telenga 1, Krok 1, Bosy 1, Fedeńczak 1,