Mecz lepiej rozpoczęli kwidzynianie, którzy po golach Ryszarda Landzwojczaka i Jędrzeja Zieniewicza prowadzili 2:0. W odpowiedzi kielczanie zdobyli cztery bramki z rzędu i to gospodarze musieli odrabiać straty. Czerwono-czarni przełamali swą niemoc dopiero w 10 minucie meczu. Gra się natomiast wyrównała i przez kolejne minuty gra toczyła się bramka za bramkę. Stan ten utrzymał się do 18 minuty i jednobramkowej straty MMTS: 9:10. Na więcej niestety gospodarzom zabrakło już mocy. Co więcej MMTS zaczął popełniać coraz więcej błędów i strat. W efekcie podopieczni trenera Tałanta Dujszebajewa zdobyli 4 bramki przy zaledwie jednym trafieniu Kwidzyna (Kacper Majewski). Po 22 minutach gry Łomża Vive prowadziła zatem w Kwidzynie 14:10.

Jak się okazało, czterobramkowa przewaga mistrzów Polski, utrzymała się niemal do końca pierwszej połowy meczu. Sytuację dopiero w końcówce zmienił skuteczny rzut karny Nikodema Kutyły, po którym zawodnicy schodzili na przerwę przy trzybramkowej stracie do Kielc.

Początek drugiej połowy to natomiast prawdziwy dramat w wykonaniu MMTS. Kwidzynianie kompletnie nie mogli sobie poradzić z defensywą Łomży Vive, grając przy tym niedokładnie i popełniając błędy zarówno przy rzutach, jak i w rozegraniu. W efekcie przez 19 minut czerwono-czarni zdołali zdobyć zaledwie jedną bramkę (Ryszard Landzwojczak), podczas gdy kielczanie zdobyli ich aż dwanaście. W efekcie kielczanie dość łatwo wyszli na prowadzenie 30:16, gwarantując sobie zwycięstwo tym spotkaniu.

Przełamanie po stronie MMTS przyszło dopiero w 50 minucie gry, kiedy po skutecznym rzucie Jędrzeja Zieniewicza kwidzynianie zdobyli drugą bramkę w tej części meczu. Chwilę później, dwie bramki rzucone przez Jakuba Szyszko do pustej bramki, nieco zmniejszyła rozmiary strat kwidzynian – 19:31. Jak się okazało 12-bramkowa różnica utrzymała się już do końca tego spotkania. Wynik końcowy ustalił natomiast Bartosz Nastaj, który z rzutu karnego pokonał Mateusza Korneckiego. Punkty zgodnie z przewidywaniami pojechały natomiast do Kielc.

MMTS Kwidzyn – Łomża Vive Kielce 23:35 (15:18)

MMTS: Szczecina, Dudek – Kornecki, Grzenkowicz, Orzechowski 1, Ekstowicz, Krieger, Peret, Zieniewicz 5, Kutyła 2, Majewski 2, Guziewicz, Nastaj 2, Szyszko 4, Landzwojczak 7.

Łomża Vive: Wolff, Kornecki M. – Vujović 7, Olejniczak, Sićko 5, Faruk 3, Kulesh 3, Moryto 7, Dujshevaev D. 1, Thrastarson 2, Surgiel, Paczkowski 3, Domagała 2, Karalek 2, Nahi.