Informacje prasowe
Pojedynek MMTS – Gwardia na zakończenie I rundy sezonu 2022/23
Sobotnie (10 grudnia o godz. 16.00) spotkanie MMTS Kwidzyn z Gwardią Opole zakończy tegoroczną rywalizację czerwono-czarnych w PGNiG Superlidze. Będzie to również ostatnie spotkanie rundy jesiennej, które zadecyduje o sytuacji kwidzynian na półmetku sezonu 2022/23. Mecz poprowadzi para sędziowska: Jakub Mroczkowski (Sierpc) – Sebastian Patyk (Warszawa), relację na żywo oglądać będzie można na www.emocje.tv

Starcie MMTS Kwidzyn i Gwardii Opole zakończy rundę jesienną sezonu 2022/23 PGNiG Superligi Mężczyzn. Mecz ma także swoją wagę, bo zmierzą się w nim zespoły sąsiadujące ze sobą w ligowej tabeli. Po 12 spotkaniach MMTS Kwidzyn zajmuje IX pozycję z dorobkiem 14 punktów (5 zwycięstw, 7 porażek). O jeden punkt więcej zgromadzili natomiast gracze Gwardii Opole, który plasują się na VIII pozycji. Opolanie mają taki sam stosunek zwycięstw jak kwidzynianie (5 wygranych, 7 porażek). Różnica wynika jednak z pojedynku MMTS z Energą MKS Kalisz wygranym dopiero po serii rzutów karnych, w których kwidzynianie zdobyli 2 punkty.
Warto dodać, że swoje ostatnie spotkanie gwardziści rozgrywali ze zmiennym szczęściem. Listopad rozpoczęli od wygranej na własnym terenie nad Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski – 26:22, aby po 2-tygodniowej przerwie przegrał w Szczecinie aż 35:29 (17:18). W ostatnim spotkaniu podopieczni trenera Rafała Kuptela pokonali natomiast Energę MKS Kalisz 27:24 (12:13). Szczególnie efektowny był początek drugiej połowy tego spotkania, w którym Gwardia zdobyła aż 10 bramek przy zaledwie dwóch trafieniach rywali. W meczu tym brylowali: Wiktor Kawka – 8 bramek, Mateusz Jankowski – 6 bramek oraz Marek Monczka – 6 bramek.
Warto zwrócić uwagę także na inny aspekt. Opolanie na 5 wyjazdowych spotkań tylko pierwsze z nich kończyli zwycięsko. W 3 serii Gwardia wygrała wówczas w Puławach 32:33, wzbudzając niemałe zaskoczenie. Starcia z Łomżą Industrią Kielce, Górnikiem Zabrze, Orlen Wisłą Płock i Sandrą SPA Pogonią Szczecin kończyły się jednak porażkami podopiecznych trenera Rafała Kuptela. Co ciekawe MMTS ma dokładnie taki sam rozkład przeciwników, z którymi grał u siebie. Odwrotna jest jednak kolejność w zdobywaniu punktów. Po porażkach z Puławami, Kielcami, Zabrzem i Płockiem podopieczni trenera Bartłomieja Jaszki ograli Sandrę SPA Pogoń Szczecin – 27:22.
Jak będzie w bezpośrednim pojedynku kwidzyńsko-opolskim okaże się w sobotę, 10 grudnia. Obie ekipy na pewno będą chciały zakończyć to spotkanie zwycięsko, kończąc pierwszą rundę zdobyciem kompletu punktów. Dla czerwono-czarnych jest to również szansa na przeskoczenie rywali w ligowej tabeli i zakończenia jesiennej rywalizacji w sezonie 2022/23 w czołowej ósemce.
Mecz można oglądać pod adresem: www.emocje.tv/live/1560/mmts-kwidzyn-gwardia-opole