W tabeli TORUS Wybrzeże Gdańsk pomimo ostatnich niepowodzeń wciąż ma cztery punkty przewagi nad najbliższym rywalem. Gdańszczanie na swoim koncie mają 13 „oczek”, a Piotrkowianin 9. Ostatni tydzień dla obu zespołów był bardzo ciekawy. We wtorek dopiero po rzutach karnych piotrkowianie pokonali AZS AWF Biała Podlaska, TORUS Wybrzeże wygrało natomiast różnicą dziesięciu bramek w Olsztynie.

Ostatnie zwycięstwo podbudowało gdańszczan. – Kiedy gramy mecz nie możemy patrzeć na rywala z której jest ligi, musimy cały czas robić swoje i grać spotkania z pełną motywacją oraz koncentracją. Każda wygrana z pewnością buduje morale drużyny – powiedział Damian Woźniak, obrotowy gdańskigo zespołu.

Najmłodszy z trójki kołowych na początku sezonu grał mniej, teraz dostaje więcej szans. – Na pewno czuję się pewniej na boisku, jednakże cały czas trzeba ciężko pracować i doskonalić swoje umiejętności – zaznaczył Woźniak, który ma się od kogo uczyć na swojej pozycji. – Bardzo dobrze współpracuje mi się z chłopakami na boisku, cieszę się ze mogę z tak doświadczonymi zawodnikami grać na co dzień podczas treningu czy meczu. Od Nejca zawsze otrzymuje wskazówki co do gry w obronie, natomiast z Veljko często omawiamy grę w ataku – co zrobić należałoby lepiej, jak zachować sie w danej sytuacji, aby przyniosła ona pozytywny efekt dla naszej drużyny – wyjaśnił.

Niedzielne spotkanie może pozwolić gdańszczanom w powrocie na zwycięzką ścieżkę oraz umocnić się w tabeli przed przerwą zimową. – Do najbliższego spotkania podchodzimy zmotywowani. Ciężko pracujemy i damy z siebie wszystko. Musimy zagrać bardzo mocno w obronie i grać do ostatniej minuty – podsumował Damian Woźniak.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – TORUS Wybrzeże Gdańsk / ndz 20.11.2022, godz. 19:00