Zawodnicy TORUS Wybrzeża Gdańsk bardzo dobrze rozpoczęli sezon, pokonując najpierw u siebie zespół z Kwidzyna, a następnie na wyjeździe Gwardię Opole. – Wiemy, że to dopiero początek sezonu i niczego tak naprawdę jeszcze nie zdobyliśmy. Dobrze otworzyliśmy sezon, ale to dopiero dwa mecze, po których musimy skupić się na kolejnych. Cały czas ciężko pracujemy na to, by móc cieszyć się ze zwycięstw co tydzień – powiedział Mateusz Kosmala, zawodnik TORUS Wybrzeża.

Po raz ostatni gdańszczanie wygrali z Zagłębiem w Lubinie 20 grudnia 2020 roku. Wówczas przegrywali już 19:25, jednak w końcówce dokonali niemożliwego i wyrównali wynik spotkania, po czym zwyciężyli w karnych. Ostatni raz po 60 minutach gdańszczanie zwyciężyli 4 listopada 2018 roku, gdy w Hali AWFiS wygrali 29:25. Ten sezon lubinianie zaczęli od porażek w Opolu z Gwardią i u siebie z Grupą Azoty Unią Tarnów.

W teorii to gospodarze środowego meczu są faworytami, jednak zawodnicy sami sobie takiej presji nie nakładają. – Ciężko pracujemy na to, żeby w środę zdobyć kolejne punkty. Nie uważam, żebyśmy byli faworytem tego meczu, bo Zagłębie to bardzo silna drużyna i mecz na pewno będzie bardzo wyrównany. Jeżeli podejdziemy do tego spotkania jak do poprzednich, to jesteśmy w stanie zdobyć trzy punkty – dodał Kosmala.

Środowy mecz to początek drobnego maratonu, gdyż już w sobotę TORUS Wybrzeże podejmie w Gdańsku Azoty Puławy. Starcie z Zagłębiem zakończy 3. kolejkę PGNiG Superligi. – Dłuższa przerwa od meczu w Opolu spowodowała to, że każdy z nas nie może się już doczekać tego meczu. Drużyna jest zmotywowana i głodna kolejnego zwycięstwa, co tylko buduje nas jeszcze bardziej. Musimy skupić się na środowym meczu z Zagłębiem i na razie nie myślimy o tym, co czeka nas w sobotę – podsumował skrzydłowy.

Transmisja ze środowego meczu w TVP Sport.

TORUS Wybrzeże Gdańsk – MKS Zagłębie Lubin / śr. 21.09.2022, godz. 18:15