Początek spotkania należał do Chrobrego. Wynik otworzył Anton Otrezov, a chwilę później wynik na 2:0 podwyższył Kacper Grabowski. Piotrkowianin szybko jednak z tej przewagi się otrząsnął. Już po chwili było 2:2, a prowadzenie dał drużynie Bartosza Jureckiego Marcin Matyjasik skutecznie kończąc efektowną kontrę. Piotrkowska drużyna poszła za ciosem. Chrobry miał problemy w ataku, a gospodarze to wykorzystywali. W 20. minucie, po rzucie Filipa Surosza, było już nawet 11:6 dla Piotrkowianina. I w tym momencie coś w grze drużyny z Piotrkowa się zacięło. Chrobry zaczął odrabiać straty doprowadzając w 28. minucie do remisu 14:14. Obie drużyny dorzuciły jeszcze po bramce i do szatni zeszły z wynikiem 15:15.

Pierwszy kwadrans drugiej połowy to popis Piotrkowianina. Świetna gra w obronie plus kapitalne interwencje Kacpra Ligarzewskiego pozwoliły na zbudowanie aż dziesięciobramkowej przewagi. Piotrkowskich szczypiornistów nie wybiła z rytmu nawet awaria najstarszego chyba zegara świetlnego w Polsce. Kilka minut trwała przerwa w grze, a czas odliczany był przez delegata ZPRP Marka Góralczyka. W 45. minucie, po rzucie Piotra Swata z rzutu karnego, piotrkowscy szczypiorniści wygrywali 28:18 i stało się jasne, że trzy punkty zostaną w Hali Relax.

Chwała chłopakom za to, co się wydarzyło szczególnie w drugiej połowie. Wszyscy dziś dali z siebie maksa. Nawet ci, którzy nie wyszli na boisko. To bardzo ważne trzy punkty, które pozwolą już na początku sezonu złapać trochę oddechu. Jedziemy teraz do Zabrza i tam również chcemy zapunktować – powiedział po meczu trener Piotrkowianina Bartosz Jurecki.

Nie mogę zrozumieć tego, co zagraliśmy w pierwszym kwadransie drugiej połowy. Zniszczył nas bramkarz, ale i nasza nieskuteczność. O czym innym rozmawialiśmy w szatni, co innego zrobiliśmy. Jestem zawiedziony postawą zespołu – ocenił spotkanie Witalij Nat.

Piotrkowianin – Chrobry Głogów 33:26 (15:15)

Piotrkowianin: Kot, Ligarzewski 1 – Wawrzyniak 1, Jędraszczyk 8, Doniecki 1, Matyjasik 6/2, Pstrąg 2, Swat 3/2, Surosz 8, Pożarek, Mosiołek 2, Pacześny 1.