W ramach 17. serii PGNiG Superligi Gwardia Opole podejmowała we własnej hali Torus Wybrzeże Gdańsk.

Spotkanie obie ekipy rozpoczęły dość spokojnie. Pierwsi do siatki trafili goście, chwilę później wyrównał Przemysław Zadura. Mimo podwójnego osłabienia gospodarze zdołali w 13. minucie zbudować niewielką przewagę, a to za sprawą Macieja Fabianowicza. W kolejnej fazie meczu na tablicy w Stegu Arenie najczęściej widniał remis. W 24. minucie gdańszczanie zdobyli jedenastą bramkę i objęli prowadzenie. Pod koniec pierwszej partii w szeregach Gwardii skutecznie interweniował Adam Malcher, a pięknym rzutem popisał się Maciej Zarzycki.  Do szatni zespoły schodziły przy rezultacie 14:13.

Pierwsze trafienie w drugiej części tego starcia zdobył Patryk Mauer. W 33. minucie dla Gwardii rzucił Marek Monczka, a opolanie wypracowali trzybramkową zaliczkę. Między słupkami kolejny raz w tym sezonie fenomenalnie spisywał się Adam Malcher. Od 35. minuty miejscowi zaczęli stopniowo powiększać przewagę. Od 45. minuty podopieczni Rafała Kuptela kontrolowali wydarzenia boiskowe. W szeregach ekipy z Gdańska pojawiło się sporo prostych błędów i strat, które skutecznie wykorzystywali gospodarze. Mecz zakończył się zwycięstwem Gwardii 32:26.

MVP: Adam Malcher

KPR Gwardia Opole – Torus Wybrzeże Gdańsk 32:26 (14:13)

KPR Gwardia Opole: Ałaj, Malcher – Scisłowicz 5, Klimenko, Sosna, Fabianowicz 1, Zarzycki 4, Klimków 3, Solovev 1, Jankowski 6, Zadura 3, Mauer 5, Milewski, Morawski 2, Kucharzyk, Monczka 2.

Trener: Rafał Kuptel

Kary: 14 minut

Karne: 3/3

Torus Wybrzeże Gdańsk: Wałach, Chmieliński – Stojek, Powarzyński 4, Pieczonka 3, Gądek 1, Doroshchuk 1, Jachlewski 5, Sulej, Papaj 7, Wróbel 1, Tomczak 4, Janikowski, Woźniak.

Trener: Jakub Bonisławski

Kary: 12 minut