W 10. serii Gwardia Opole podejmowała we własnej hali Piotrkowianina Piotrków Trybunalski.

Spotkanie od początku było bardzo wyrównane, a pierwsze trafienie w meczu zapisał na konto Gwardii Andrzej Widomski. Goście jednak szybko odpowiedzieli, bowiem rzut karny pewnie wykorzystał Marcin Matyjasik. Po pierwszym kwadransie gry na tablicy widniał remis 6:6. W 20. minucie za uderzenie zawodnika w twarz, czerwoną kartkę obejrzał Tomasz Wawrzyniak. Walka punkt za punkt i twarda gra w obronie utrzymywała się do końca pierwszej partii. Do szatni zespoły schodziły przy rezultacie 12:11.

Drugą odsłonę meczu od skutecznej interwencji rozpoczął Adam Malcher. Chwilę później bramkę dla swojej ekipy zdobył Mateusz Jankowski. W 37. minucie miejscowi wypracowali  cztery oczka zaliczki. Goście nie zamierzali jednak odpuszczać i 41. minucie po trafieniu Marcina Szopy przewaga Gwardii stopniała do dwóch punktów. Na kwadrans przed końcem meczu ponownie był remis. Końcówka należała jednak do zawodników Rafała Kuptela. Między słupkami klasę pokazał Adam Malcher, a trzy bramki zanotował Michał Scisłowicz. Mecz zakończył się zwycięstwem Gwardii Opole 26:22.

MVP: Adam Malcher

KPR Gwardia Opole – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 26:22 (12:11)

KPR Gwardia Opole: Lellek, Malcher – Sosna 1, Fabianowicz, Wojdan 3, Koc, Hryniewicz 1, Stempin, Widomski 3, Jankowski 7, Kawka 4, Morawski, Scisłowicz 4, Kucharzyk, Monczka 2, Chychykalo 1.

Trener: Rafał Kuptel

Kary: 10 minut

Karne: 1/1

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Ligarzewski, Chmurski – Wawrzyniak 2, Jędraszczyk 1, Doniecki, Matyjasik 4, Szopa 5, Pstrąg 3, Swat 3, Filipowicz, Surosz 1, Kot, Pożarek, Mosiołek 2, Krajewski 1, Pacześny.

Trener: Bartosz Jurecki

Kary: 2 minuty