To już trzecia seria zmagań szczypiornistów po przerwie z uwagi na odbywające się w Polsce Mistrzostwa Świata, dwa tygodnie temu szczecinianie pokonali na własnym parkiecie Ostrovię Ostrów Wlkp., natomiast tydzień temu ulegli w Kielcach 23 – 40.

– Trudno być zadowolonym, kiedy przegrywa się 17 bramkami – mówił po meczu trener Wojciech Jedziniak – wiedzieliśmy z kim przyszło się nam mierzyć, chcieliśmy dużo wynieść z meczu, aczkolwiek myślę, że można było wycisnąć więcej.

W niedzielę staną przed szansą na wygrzebanie się z ostatniego miejsca w tabeli, które okupują od 2 kolejki rozgrywek, a wszystko za sprawą porażki Piotrkowianina Piotrków Tryb., który przegrał na własnym parkiecie z Górnikiem Zabrze. Podopieczni Wojciecha Jedziniaka tracą do wspomnianego zespołu z Piotrkowa 2 punkty, natomiast do bezpiecznej 11 i 12 lokaty już tylko 5 punktów.

W pierwszym meczu w sezonie 2022/23 rozgrywanym w Głogowie szczecinianie przegrali 32 – 27, a najlepszym strzelcem wśród gości był Oleksandr Tilte, który zdobył 7 bramek, a dla szczecinian po 5 bramek zdobyli Vladislav Zalevskiy i Bogdan Cherkashchenko. Drużyny mierzyły się także w jednej z rund Pucharu Polski już w 2023 roku. Ponownie lepsi okazali się przyjezdni, którzy w hali przy ulicy Wita Stwosza pokonali Sandrę SPA Pogoń 36 – 32. Wtedy to zawodnicy ze Szczecina bardzo źle weszli w meczu przegrywając już po 15 minutach 5 – 14. W końcowych fragmentach meczu nawet udało się zniwelować stratę do 2 bramek, ale ostatecznie górą byli gospodarze.

Na niedzielny mecz można nabywać bilety w cenie 25 zł normalny i 15 zł ulgowy poprzez stronę http://pogon.abilet.pl/ oraz na godzinę przed meczem w kasie klubu.