SMS Cup III za nami!

Niedziela – 11 grudnia, to właśnie na ten dzień zaplanowano Derby Polski, czyli pojedynek pomiędzy Orlen Wisłą Płock a Łomżą Industrią Kielce! Przed głównym starciem drużyn ze szczytu Superligowej tabeli, parkiet został rozgrzany przez zawodników Szkół Mistrzostwa Sportowego z Kwidzyna, Płocka i Kielc oraz graczy Port Service Wybrzeża Gdańsk, którzy zawalczyli w trzeciej edycji SMS Cup. Dla młodych szczypiornistów była to okazja do zagrania przy profesjonalnej oprawie meczowej, takiej jak podczas spotkań najlepszych drużyn w naszym kraju. O 3. miejsce na podium turnieju zawalczyli gdańszczanie i płocczanie, zaś w drugim meczu kielczanie bronili tytułu przed kwidzynianami. Po dwóch zaciętych pojedynkach trzecią lokatę zajął SMS ZPRP Płock, natomiast trofeum pozostało w posiadaniu SMS ZPRP Kielce, który zwyciężył wszystkie trzy edycje SMS Cup.

Port Service Wybrzeże Gdańsk – SMS ZPRP Płock

Wynik spotkania o 3. miejsce SMS Cup III otworzył Szymon Cieciora, z SMS-u ZPRP Płock, zaś w kolejnej akcji, odpowiedział mu Krzysztof Jagielski. Następnie oglądaliśmy skuteczne interwencje obu bramkarzy, a w 4. min. sędziowie odesłali na ławkę Wiktora Brzozowca i po chwili Tomasza Kiejdo, przez co gdańszczanie zagrali w podwójnym osłabieniu. Płocczanie wykorzystali karnego i bramkę dołożył Oliwier Czajkowski, dzięki czemu wyszli na prowadzenie 3:1. Dopiero w 6. min. padło drugie trafienie dla Wybrzeża, które po chwili wyrównało rezultat, a po bramkach T. Kiejdo i Filipa Gołdy, prowadziło 6:4. Wtedy o czas poprosił trener płockiego SMS. Po rozmowie ze szkoleniowcem zapunktowali płocczanie, ale już w 13. min. Wybrzeże przeważało 5 trafieniami. W kolejnych minutach SMS z Płocka zmniejszył część start i przy wyniku 11:9 interweniował trener z Gdańska. Po czasie, płocczanie doszli rywali na 1 bramkę, jednak podwójne osłabienie utrudniło im dogonienie gdańszczan. Około 28. min. sędziowie przyznali kolejną karę SMS-owi z Płocka oraz karnego dla Wybrzeża – wykorzystał go T. Kiejdo, a wynik „do szatni” – na 16:14 – ustanowił K. Jagielski.

Druga część rywalizacji rozpoczęła się od bramki gdańszczan i wykluczenia M. Janiszewskiego. W następnej sytuacji na ławkę odesłany został Jakub Grynder, a płocczanom przyznano karnego – wykorzystał go D. Petlak. SMS ZPRP Płock stale gonił przeciwników, zaś wynik wahał się pomiędzy 1-2 bramkami na korzyść Wybrzeża Gdańsk. W 40. min. rezultat wynosił 21:19, a 4 minuty później, po trafieniu płocczan, mieliśmy remis 22:22. Kolejno bramkę dołożył Ignacy Jaworski i SMS z Płocka wrócił do prowadzenia z początku meczu. Kiedy gdańszczanie przegrywali dwoma, o czas poprosił ich trener, a po powrocie do gry obie drużyny zanotowały po kilka nieskutecznych akcji. Wybrzeże próbowało zapunktować z rzutu karnego, ale lepszy był P. Ciupa i finalnie ciszę przerwali zawodnicy z Płocka. Na 10 minut przed końcem pojedynku, tablica wskazywała wynik 23:26, a gdańszczanie poprawili się na linii 7. metra – celny rzut oddał T. Kiejdo, zaś na ławkę trafił Jan Sawicki. Po nim, karę otrzymał Karol Makowski. W przewadze Wybrzeże wyrównało wynik (26:26), natomiast w ostatnich minutach również zagrało w osłabieniu. SMS ZPRP Płock odzyskał prowadzenie, następnie wynik na 28:33 ustanowił Szymon Hornik i ostatecznie płocczanie zakończyli SMS Cup III na 3. miejscu!

Port Service Wybrzeże Gdańsk 28:33 (16:14) SMS ZPRP Płock

Port Service Wybrzeże Gdańsk: Adam Witkowski, Mateusz Syga, Adam Zakrzewski – Wiktor Brzozowiec 7, Błażej Bednarski 1, Jakub Deik, Jakub Grynder, Oliwier Murawski 1, Tomasz Kiejdo 7, Paweł Miklikowski 2, Filip Gołda 2, Radosław Kasprzak, Krzysztof Jagielski 5, Kacper Szpek, Oliwier Gierszewski 3, Gracjan Wysokiński.

SMS ZPRP Płock: Dawid Pajdała, Paweł Krawczyk, Paweł Ciupa – Mateusz Janiszewski 3, Ignacy Jaworski 6, Szymon Hornik 3, Piotr Kuć 1, Krystian Marchewka 3, Marcin Gołąbek 2, Jan Sawicki, Wiktor Sęk 1, Jakub Wielgucki 5, Szymon Cieciora 3, Olivier Czajkowski 1, Karol Makowski, Dawid Petlak 5.

Jako SMS ZPRP Płock nie zagraliśmy dobrych dwóch spotkań. W pierwszym meczu, z drużyną z Kwidzyna, popełniliśmy zbyt wiele prostych błędów, co wykorzystali nasi przeciwnicy i mimo że starliśmy się nadrobić wolą walki nie udało nam się dogonić wyniku. W efekcie zgraliśmy tylko o 3. miejsce z zespołem z Gdańska, który również miał chęć wygranej. Cieszę się ze zwycięstwa mojej drużyny i tego, że na parkiecie zaprezentowali się wszyscy zawodnicy, dla których było to bardzo cenne doświadczenie – podsumował występy płockiego SMS-u, trener SMS ZPRP Płock – Krzysztof KisielSMS Cup jest sprawdzianem dla danego rocznika i możliwością pokazania się przez zawodników trenerom z PGNiG Superligi, przed zakończeniem szkoły i rozpoczęciem dalszego etapu kariery – dodał.

SMS ZPRP Kielce – SMS ZPRP Kwidzyn

Wynik finału SMS Cup III otworzył Franciszek Wierzbicki, z SMS-u ZPRP Kielce, zaś kwidzynianie odpowiedzieli dopiero w 4. min. Początek meczu nie obfitował w bramki, a goalkeeperzy obu drużyn skuteczne interweniowali. Po kolejnym trafieniu F. Wierzbickiego oraz Jakuba Welcza, kielczanie prowadzili 3:1. SMS z Kwidzyna nie potrzebował jednak dużo czasu, by wyrównać wynik i jeszcze przed 10. min. meczu mieliśmy remis 4:4. Kolejno, dwie minuty otrzymał Piotr Lewczyk, a drużynie z Kielc przyznano rzut karny. „Siódemkę” obronił bramkarz kwidzynian i – mimo osłabienia – dołożyli oni trafienie i wyszli na prowadzenie. Później zaś zanotowali słabszy moment, a kielczanie obrócili rezultat na swoją korzyść. Po bramce J. Welcza, w 17. min., mieliśmy wynik 9:7. Dodatkowo, na ławkę trafił Krystian Szymczak, ale sytuację kwidzynian ratował bramkarz – Dawid Urbanowicz. W 23. min. o czas poprosił Mateusz Hanis. Po powrocie do gry, bramki zdobyli: Kajetan Iwanowski oraz Maciej Łesyk i kwidzynianie odzyskali prowadzenie. Końcówka okazała się gonitwą obu drużyn o przewagę „do szatni”. Finalnie, ostatnie trafienie zanotował M. Łesyk i to SMS z Kwidzyna wygrywał 16:15.

W drugiej połowie, jako pierwszy trafił P. Lewczyk, a w bramce kwidzynian dobrze sprawował się D. Urbanowicz. W 33. min. ponownie oglądaliśmy trafienie P. Lewczyka, tym razem z rzutu karnego, natomiast SMS z Kielc zagrał w osłabieniu. Mimo to, kielczanie przerwali ciszę i zdobyli pierwszą bramkę po przerwie, zaś w kolejnych minutach doprowadzili do remisu 19:19. Po bramce Patryka Wasiaka, w 42.min., kielecki SMS wygrywał 21:20 i na czas zdecydował się trener M. Hanis. Pojedynek stale trzymał w napięciu, zespoły SMS-ów z Kielc i Kwidzyna wymieniały się prowadzeniem, a wynik krążył wokół remisu lub jednobramkowej przewagi jednych czy drugich. Dzięki postawie Daniela Drożdża w kieleckiej bramce oraz trafieniom F. Rybarczyka i Filipa Wrony, w 52. min., udało im się wypracować wynik 25:22. Kwidzynianie nie poddawali się, zaś ich rywale musieli zmierzyć się z osłabieniem. Na 2 min. przed końcem meczu, karnego wykorzystał P. Lewczyk, a rezultat wynosił 28:28, lecz niedługo później kielecki SMS prowadził już 30:29. Ostatnie 25 sek. Kwidzyn rozegrał w czterech graczy, zaś kielczanie dołożyli jeszcze jedną bramkę, zwyciężyli mecz i tym samym cały turniej, zapisując na swoim koncie komplet sukcesów w SMS Cup!

SMS ZPRP Kielce 31:29 (15:16) SMS ZPRP Kwidzyn

SMS ZPRP Kielce: Jakub Wysocki, Sebastian Pieńkowski, Daniel Drożdż – Kuba Wleklak, Filip Rybarczyk 3, Filip Wrona 1, Patryk Wasiak 6, Jakub Welcz 4, Franciszek Wierzbicki 5, Bartosz Sarnowski, Krystian Jurasik 1, Tymoteusz Bojarczuk, Jakub Luksa 1, Piotr Mielczarski 7, Dawid Cacak 1, Maciej Markowski 2.

SMS ZPRP Kwidzyn: Dawid Urbanowicz, Kacper Siwik – Kornel Dziedzic 1, Jakub Mikulewicz, Piotr Lewczyk 7, Kajetan Iwanowski 3, Jakub Tokarz 6, Kacper Wocial 2, Mateusz Myszka 1, Krystian Szymczak 1, Bartosz Pruszkowski 1, Maciej Łesyk 1, Kacper Łapiński 2, Oliwier Zalewski, Konrad Włodarczyk, Igor Malczak 4.

Kwidzyn bardzo się nam postawił i był bardzo dobrze przygotowany. Kwidzynianie grali mocno w obronie, a ich bramkarz – w pewnym momencie – mocno nas przytrzymał. Próbowaliśmy różnych ustawień i właściwe złapaliśmy około 45. min., wtedy nasza gra wyglądała lepiej. Pomógł nam też Daniel, w bramce i swoje zrobił Patryk Wasiak, który od drugiej połowy dobrze wszedł mecz i myślę, że jako lider zaraził swoim podejściem resztę zawodników – skomentował finał trener SMS ZPRP Kielce – Rafał BernackiBardzo ciężki mecz i stojący na niezłym poziomie dla kibiców, ale też z punktu widzenia piłki ręcznej. Fajnie, że poziom SMS-ów się wyrównuję, ponieważ to bardzo ważne w kontekście szkolenia i oby to był z korzyścią dla pierwszej reprezentacji – zakończył

Ostateczna klasyfikacja SMS Cup III:

1. SMS ZPRP Kielce

2. SMS ZPRP Kwidzyn

3. SMS ZPRP Płock

4. Port Service Wybrzeże Gdańsk

To nie koniec wielkich emocji w Orlen Arenie! Już dziś, o godz. 15:00, w płockiej hali obejrzymy Super Mecz, a o godz. 18:00 usłyszymy pierwszy gwizdek starcia na szczycie PGNiG Superligi, pomiędzy Orlen Wisłą Płock a Łomżą Industrią Kielce. Zapraszamy na trybuny lub przed telewizory i komputery!