Po emocjonującym i wyrównanym meczu 17.serii PGNiG Superligi Azoty-Puławy przegrały przed własną publicznością z TORUS Wybrzeżem Gdańsk 29:39. MVP spotkania wybrany został Piotr Papaj.

Spotkanie, które elektryzowało całe środowisko polskiej piłki ręcznej, które zostało ogłoszone hitem 17.serii sezonu 2022/2023 zasłużyło na to, co przed nim opisywały media. Dwie sąsiadujące ze sobą w tabeli drużyny dostarczyły swoim kibicom wielu emocji. Z tymi pozytywnymi mecz zakończyli kibice drużyny przyjezdnej, kiedy to zwycięską bramkę dla Wybrzeża zdobył Nejc Zmavc w ostatniej sekundzie meczu. Spotkanie od początku zapowiadało się bardzo wyrównanie. Otwierającą mecz bramkę rzucił po bardzo efektownej akcji Piotr Papaj, który przez całe spotkanie prowadził swoją drużynę do jeszcze wtedy niepewnego zwycięstwa. O tym, że ten mecz będzie bardzo zacięty świadczy chociażby pierwsza kara wykluczenia, która została przyznana w 39 sekundzie dla Rafała Przybylskiego. Pierwsza połowa przebiegała w bardzo wyrównanym stylu w obu drużynach, gdzie żaden z zespołów nie mógł za bardzo odskoczyć wynikiem i uspokoić gry. Więcej spokoju w ten części meczu zachowali zawodnicy gospodarzy schodząc na przerwę z dwubramkową zaliczką 17:15.

Po zmianie stron kibice zgromadzeni w Grupa Azoty Arena musieli czekać blisko 4 minuty na pierwsze trafienie. Dopiero po udanym rzucie karnym Piotra Papaja, który dał Wybrzeżu sygnał do odrabiania strat rozpoczęła się pogoń za Azotami. Kolejne minuty, to głównie skuteczne parady bramkarskie Wojciecha Boruckiego oraz Kornela Poźniaka, którzy sprawnie bronili wyniku. Ostatnie 10 minut na długo zapadną w pamięci kibiców niebiesko-biało-czerwonych, kiedy to Wybrzeże dogoniło wynik i skrzętnie rozpoczęło próby wyrwania 3 punktów. Szalę zwycięstwa na swoją korzyści Wybrzeże przechyliło na 7 sekund przed końcem spotkania, kiedy po wziętym przez trenera Jurkiewicza czasie gdańszczanie rozpracowali obronę Azotów i wygrali całe spotkanie 29:30. MVP meczu wybrany został Piotr Papaj, zdobywca 8 bramek dla TORUS Wybrzeża Gdańsk.

Azoty-Puławy – TORUS Wybrzeże Gdańsk 29:30 (17:15)

Azoty-Puławy: Borucki, Koshovy – Adamski 6, Janikowski 5, Jarosiewicz 4, Burzak 4, Kowalczyk 3, Marciniak 3, Valles 2, Przybylski 2, Antolak, Fedeńczak, Konieczny, Górski

TORUS Wybrzeże Gdańsk: Poźniak, Wałach – Papaj 8, Papina 4, Stępień 4, Pieczonka 3, Powarzyński 2, Kosmala 2, Zmavc 2, Będzikowski 1, MIlicevic 1, Tomczak 1, Jachlewski 1, Woźniak 1, Davidovic