Szczypiorniści Sandra SPA Pogoni w pełni zrehabilitowali się za porażkę sprzed tygodnia. Wygrali z MKS Zagłębiem Lubin 35 – 28 prowadząc w pewnym momencie różnicą nawet już 12 bramek. Dzięki zwycięstwu szczecinianie mają 13 punktów i dalej pozostają w grze o utrzymanie w PGNiG Superlidze.

Szczypiorniści Sandra SPA Pogoni rozpoczęli mecz zupełnie inaczej niż wszystkie. Po 5 minutach prowadzili 5 – 0 doskonale grając w obronie i wykorzystując wszelkie nadążające się okazje do kontry w których brylowali Dawid Krysiak i Jakub Polok. W 10 minucie było jeszcze 8 – 2, ale później gospodarzy dopadł delikatny kryzys. Ataki wyprowadzali Danilo Hlushak, Stanisław Gębala i Jakub Bogacz i już w 17 minucie goście zniwelowali stratę do jednej bramki, by w 21 minucie przegrywać tylko 13 – 12. Końcówka pierwszej połowy należała jednak zdecydowanie do gospodarzy. Koncert gry dał Vladislav Zalevskiy zdobywając 5 bramek z rzędu. Ostatecznie do przerwy było 21 – 13, ale podopieczni Wojciecha Jedziniaka kończyli mecz z dwoma zawodnikami na ławce kar.

Drugą cześć spotkania grająca w osłabieniu drużyna Sandra SPA Pogoni przetrwała, a za sprawą rzutów Matiji Starcevicia i Pawła Krupy powiększała przewagę. W 41 minucie po bramce Dawida Krysiaka gospodarze osiągnęli najwyższą jak się później okazało przewagę, która wynosiła już 12 bramek. Miedziowi wrócili jeszcze do gry rzucając 4 bramki z rzędu, ale na więcej nie pozwolił im dobrze dysponowany tego dnia Maksym Viunyk. W końcówce spotkania w drużynie gospodarzy można było zobaczyć młodych zawodników Sandra SPA Pogoni, ale zarówno Adam Biały, Grzegorz Nowak i Hubert Wiśniewski nie znaleźli drogi do bramki. Wynik meczu ustalił MVP spotkania Jakub Polok, który gdyby miał lepiej ustawiony celownik mógłby skończyć mecz z dorobkiem dwucyfrowym, a ostatecznie zatrzymał się na 8 trafieniach. Ostatecznie szczecinianie wygrali z Energą MKS Kalisz 35 – 28 i w dalszym ciągu pozostają w grze o utrzymanie w PGNiG Superlidze.

Sandra SPA Pogoń Szczecin – MKS Zagłębie Lubin 35 – 28 (21-13)

Sandra SPA Pogoń – Viunyk – Polok 8, Zalevskyi 6, Starcevic 5, Krysiak 5, Krupa 4, Krok 3, Cherkashchenko 3, Kapela 1, Biały, Wiśniewski, Nowak