Szczecinianie chcieli za wszelką cenę przełamać złą passę i odnieść upragnione zwycięstwo we własnej hali. Niestety tym razem na przeszkodzie nie stanął bramkarz gości, a słabsza postawa w defensywie szczecinian, którzy stracili łącznie 37 bramek.

– Zawsze słynęliśmy z obrony i z tego, że na Twardowskiego nie tracimy punktów – mówił po meczu kapitan Paweł Krupa – niestety twierdza Szczecin jest w tym sezonie nad wyraz gościnna.

Mimo, że kapitan Sandra SPA Pogoni miał dzień konia i w samej 2 połowie zdobył 10 bramek to nie wystarczyło do zwycięstwa.

W mecz lepiej weszli szczecinianie, którzy prowadzili 2 – 0 i 3 – 1, niestety dla gospodarzy później powoli zaczęli dochodzić przyjezdni, a zdobywanie bramek na swoje barki brali Adam Babicz i Kamil Mosiołek. Trener szczecinian próbował rotować w obronie, ale na niewiele się to zdało. Szczecinianie tradycyjnie już marnowali doskonałe sytuacje i rzuty karne, których w całym spotkaniu zmarnowali aż 4. Do przerwy szczecinianie przegrywali 15 – 20.

W drugiej części spotkania tempo widowiska nie spadało. Goście starali się powiększyć przewagę głównie za sprawą Jana Stolarskiego i Piotra Jędraszczyka, natomiast ciężar gry szczecinian wziął na siebie kapitan Paweł Krupa. W 46 minucie przyjezdni osiągnęli najwyższą ośmiobramkową przewagę, jednak podopieczni Rafała Białego nie zwiesili głów. W bramce zaczął odbijać Luka Arsenić, a do lidera gospodarzy dołączył także skuteczny Adam Wąsowski. Na 7 minut przed końcem przewaga zmalała do 4 bramek. Szczecinianie mogli zmniejszyć jeszcze różnicę bramkową i nawiązać kontakt bramkowy, ale niewykorzystali stuprocentowych okazji, rzutów karnych, a przydarzyło się także nie rzucić z 12 metra na pustą bramkę. Ostatecznie szczecinianie przegrali 32 – 37 i ugrzęźli w dole tabeli. MVP spotkania został wybrany Daniel Chmurski

Sandra SPA Pogoń – Wiśniewski, Andrysiak, Arsenić – Krupa 12, Wąsowski 6, Krysiak 5, Gierak 3, Zaremba 3, Rybski 2, Jedziniak 1, Polok, Krok, Bosy, Starcevic,

Piotrkowianin Piotrków – Chmurski, Ligarzewski, Kot – Babicz 7, Jędraszczyk 5, Swat 5, Mosiołek 5, Stolarski 4, Surosz 3, Mastalerz 1, Pacześny 1, Pożarek 1, Szopa 1, Doniecki 1, Matyjasik 1, Wawrzyniak 1