Mocno osłabiony zespół Grupy Azoty SPR Tarnów musiał uznać wyższość rywala i do domu wróci bez punktów.

Mecz rozpoczął się bardzo dynamicznie i pełen był błędów popełnianych przez oba zespoły. Już w pierwszej akcji tarnowianie przechwycili piłkę i szybki kontratak zakończył się bramką Mateusza Wojdana. Chwilę później również dzięki przechwytowi bramkę udało się zdobyć Rennosuke Tokudzie, jednocześnie wykluczając na 2 minuty Damiana Przytułę. Goście grali z wysoko wysuniętą obroną, co na początku spotkania sprawdzało się znakomicie i uniemożliwiało gospodarzom wykończenie akcji celnym rzutem. Po 5 minutach mieliśmy wynik 3:0, ale po chwili z rzutu karnego trafił Jakub Szyszko. Po słabym początku drużyna z Kwidzyna odzyskała koncentrację i mecz stał się dużo spokojniejszy i bardziej wyrównany. W 9. minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania [3:3] i teraz to tarnowianie mieli problem ze skutecznością w ataku. Słabszą passę przełamał dopiero Tokuda bramką z 7. metra. Po 12. minutach gry sytuacja tarnowian znacznie się skomplikowała: drużyna Grupy Azoty SPR Tarnów, która na mecz do Kwidzyna przyjechała w dość okrojonym składzie (brak Caspra Liljestranda, Ajdina Zahirovića, Przemysława Mrozowicza oraz Jakuba Kowalika), pozbawiona została kolejnego zawodnika – czerwony kartonik za przekroczenie przepisów gry otrzymał Mateusz Wojdan. Przez kolejne minuty wynik cały czas oscylował wokół remisu. Gospodarzom udało się wyjść na pierwsze w tym meczu prowadzenie dopiero w 18. minucie. Po 20 minutach przy rezultacie 8:8 o pierwszy w tym meczu czas dla swojej drużyny poprosił trener Liljestrand. Nie zmieniło to jednak biegu spotkania – wymiana ciosów trwała w najlepsze i żadna z drużyn nie potrafiła objąć prowadzenia wyższego, niż jednobramkowe. Szansę na podwyższenie prowadzenia mieli tarnowianie, ponieważ karę 2 minut otrzymał Ryszard Landzwojczak. Za kilkanaście sekund siły jednak wyrównały się – na ławkę kar odesłany został Kamil Pedryc, a chwilę później kwidzynianie zdobyli bramkę dającą 2 punkty przewagi [13:11]. Gospodarze utrzymali dwubramkowe prowadzenie do końca pierwszej części spotkania i po 30 minutach gry mieliśmy wynik 15:13.

Zaraz po zmianie stron za faul na Albercie Sanku Damian Przytuła otrzymał po raz trzeci w tym spotkaniu karę 2 minut, co skutkowało wykluczeniem go do końca meczu. Rzut karny podyktowany przez sędziego wykorzystał bezbłędny dotychczas w tym fragmencie gry Tokuda. Po 7 minutach trwania drugiej odsłony gospodarze podwyższyli swoje prowadzenie do 3 bramek [18:15]. Mocno osłabiona drużyna tarnowian dwoiła się i troiła zarówno w obronie, jak i w ataku, jednak nie była w stanie zmniejszyć dystansu do rywala. O chwilę rozmowy ze swoimi podopiecznymi po raz drugi w tym meczu poprosił Patrik Liljestrand, ale nadal to kwidzynianie podwyższali swoją przewagę – 20:16 w 40. minucie. Prowadzenie gospodarzy stopniało ponownie do 2 bramek różnicy, jednak mimo wszystko to nadal oni kontrolowali grę. W 47. Minucie Kirylowi Kniazewowi udało się zdobyć bramkę kontaktową [22:21], a o czas dla swojej drużyny poprosił Bartłomiej Jaszka. Jego podopieczni szybko wzięli się w garść i minutę później mieliśmy wynik 24:21. Na domiar złego dla drużyny gości, z rzutu karnego po raz pierwszy pomylił się Tokuda. Na 10 minut przed końcem spotkania mieliśmy wynik 25:22, a tarnowianie zaczęli odczuwać coraz większą presję. Ich sytuacja skomplikowała się tym bardziej, że karę 2 minut otrzymał Wojciech Dadej. a 5 minut przed końcem przy rezultacie 26:24 tę samą karę sędzia podyktował w kierunku Alberta Sanka. W 58. minucie mieliśmy wynik 27:25 i wszystko jeszcze mogło się wydarzyć, ale dwuminutowe wykluczenie otrzymał tym razem Marcin Wajda i losy spotkania zostały przesądzone. Kilka sekund przed ostatnim gwizdkiem o czas poprosił jeszcze Bartłomiej Jaszka. Wynik spotkania bramką ze skrzydła ustanowił Jakub Szyszko i MMTS Kwidzyn ostatecznie pokonał drużynę Grupy Azoty SPR Tarnów 29:26.