W hali RCS w Lubinie nastał długo wyczekiwany moment! Na parkiet po raz pierwszy w sezonie 2021/2022 PGNiG Superligi Mężczyzn wyszli szczypiorniści Zagłębia, rywalizując o ligowe punkty z Handball Stal Mielec.

Pierwszą bramkę w nowym sezonie zdobył dla Zagłębia Stanisław Gębala, który otworzył wynik spotkania ze Stalą. Mielczanie odpowiedzieli chwilę później, za sprawą Miljana Ivanovica, który chwilę później opuścił parkiet z powodu kontuzji. Stal wyszła na prowadzenie, ale Zagłębie szybko wyrównało. Od stanu 5:5 Miedziowi mieli słabszy moment, grali nieskutecznie w ataku, co wykorzystali goście, rzucając trzy bramki z rzędu. Wówczas o czas poprosił Jarosław Hipner, po czym stało się coś niesamowitego. Zagłębie wróciło do gry, karę dwóch minut trzymał Stanisław Gębala, a Miedziowi grając w osłabieniu doprowadzili do remisu! Już w komplecie gospodarze dorzucili jeszcze trzy bramki pod rząd, wychodząc na prowadzenie 11:8! Ozdobą spotkania było nieprawdopodobne trafienie Marcela Sroczyka, z dwudziestej minuty. Podopieczni Jarosława Hipnera byli na prowadzeniu, jednak Stal cały czas trzymała dystans i nie pozwoliła gospodarzom na wypracowanie większej przewagi. Do przerwy lubinianie wygrywali jedną bramką, a w drugiej połowie musieli radzić sobie bez Mikołaja Kupca, który w ostatnich fragmentach pierwszej części spotkania doznał kontuzji i opuścił plac gry na noszach.

Chwilę po zmianie stron mieliśmy już remis, ale „wejście smoka” miał Michał Bekisz. Jego dwie bramki i trafienie Jakuba Bogacza z karnego dały wynik 17:14 pięć minut po zmianie stron. Wciąż dobrze prezentował się duet rozgrywających Moryń – Chychykalo, w bramce kolejne piłki odbijał Marek Bartosik, a na skrzydle szalał Jakub Bogacz, który w jedenaście minut drugiej połowy uzbierał pięć bramek, przy stuprocentowej skuteczności. Miedziowi w końcu odskoczyli rywalom na cztery bramki, ale wciąż musieli zachować czujność. Emocje w Lubinie były do końca, ale to gospodarze cieszyli się z kompletu punktów na inaugurację PGNiG Superligi Mężczyzn!

MVP meczu: Jakub Moryń (Zagłębie)

MKS Zagłębie Lubin – Handball Stal Mielec 25:23 (13:12)

Zagłębie: Bartosik, Byczek – Stankiewicz 2, Moryń 4, Gębala 2, Sroczyk 3, Pietruszko, Marciniak 1, Hajnos, Bogacz 5, Kupiec, Drozdalski, Adamski, Iskra, Bekisz 4, Chychykalo 4.

Stal: Dekarz, Procho – Wilk 1, Monczka 4, Sobut 1, Ruhnke, Nowak, Pribanić 3, Graczyk, Valyntsau 4, Smolikau 3, Chodara 1, Adamczuk, Petrović 2, Ivanović 1, Krupa 3. Sędziowie: Andrzej Chrzan, Michał Janas, Delegat ZPRP: Zbigniew Tarczykowski.