W 24. serii Gwardia podejmowała w Stegu Arenie Pogoń Szczecin.

Mecz od początku był bardzo zacięty i widać było, że obie ekipy pragną zwycięstwa. Wynik spotkania otworzył Patryk Krok. Po stronie gospodarzy jako pierwszy trafił Mateusz Jankowski. Do 15. minuty niewielką przewagę utrzymywali przyjezdni, lecz w 20. minucie na tablicy widniał remis. Do przerwy nikt nie zamierzał oddać inicjatywy i tym samym pierwsza partia zakończyła się rezultatem 14:14.

Drugą połowę dobrze rozpoczęli opolanie. W bramce świetnie spisywał się Adam Malcher, a w ataku każdy Gwardzista wykorzystywał dogodne sytuacje. W 36. minucie po efektownym trafieniu Antoniego Łangowskiego Gwardia wyszła na trzybramkowe prowadzenie. Szczecinianie nie zamierzali jednak tak łatwo się poddać i postawili twarde warunki w obronie. W 42. minucie rzut karny wykorzystał Patryk Krok, a o czas poprosił Bogumił Baran. W ostatnim kwadransie emocje w Stegu Arenie sięgały zenitu. Mimo niewielkiej przewagi gospodarzy, do końca nie było wiadomo kto zwycięży. W 51. minucie karnego obronił Adam Malcher, a to dodało skrzydeł jego kolegom na parkiecie. Mecz zakończył się zwycięstwem Gwardii 30:27, a opolanie cieszyli się z upragnionych punktów i przełamania złej passy. Zawodnikiem meczu został wybrany Adam Malcher.

KPR Gwardia Opole – Sandra Spa Pogoń Szczecin 30:27 (14:14)

KPR Gwardia Opole: Malcher, Ałaj – Zubac 1, Sosna 2, Wojdan 4, Łangowski 2, Hryniewicz, Stempin, Jankowski 9, Kawka 5, Milewski 1, Morawski, Scisłowicz, Kucharzyk 1, Monczka 1, Chychykalo 4.

Trener: Bogumił Baran

Kary: 8 minut

Karne: 1/1

Sandra Spa Pogoń Szczecin: Viunyk, Jagodziński 1 – Biały, Krok 6, Wrzesiński, Kapela 2, Zalevskyi 4, Krupa 4, Wiśniewski, Starcevic 3, Cherkashchenko 3, Krysiak 4, Nowak, Polok.

Trener: Sławomir Fogtman

Kary: 10 minut