Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania emocji nie brakowało, ponieważ Chrobry uroczyście pożegnał aż siedmiu zawodników, których w nowym sezonie już w drużynie nie zobaczymy. Prezes Zarządu Katarzyna Zygier, Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz oraz kibice wręczyli podziękowania Michałowi Kapeli, Krzysztofowi Tylutkiemu, Adamowi Babiczowi, Kamilowi Sadowskiemu, Miłoszowi Bekiszowi, Maciejowi Marszałkowi oraz Oleksandrowi Tilte .

Głogowianie dobrze weszli w mecz. Już od pierwszych minut walka była wyrównana. Bardzo dobrze w bramce gospodarzy spisywał się Michał Kapela. Zabrzanie popełniali sporo błędów w ataku, które Chrobry potrafił wykorzystać i powiększał swoją przewagę. W 17’ minucie gospodarze prowadzili już 11:6. W tym momencie Górnik zmobilizował się do skuteczniejszej gry w ataku i zaczął odrabiać straty. W ostatnich minutach pierwszej części gry goście poprawili też swoją obronę, ale to nie wystarczyło, żeby doprowadzić chociażby do remisu. Na przerwę drużyny schodziły do szatni przy prowadzeniu Chrobrego 15:12.

Początek drugiej połowy nie wychodził gospodarzom najlepiej. Goście akcja po akcji odrabiali straty i w 38’ udało im się wyjść na pierwsze prowadzenie w meczu – 17:18. Nie cieszyli się jednak nim zbyt długo. Chrobry nie zamierzał odpuścić i odskoczył na dwie bramki. Na wyróżnienie zasługuje Michał Kapela, który w 46’ pięknie obronił wykonywanego przez Tomczaka karnego oraz dobitkę. Końcówka tej połowy należała jednak do Górnika, który złapał kolejny raz prowadzenie i nie zamierzał go oddać. Mecz zakończył się wynikiem 27:29, co dla zabrzan oznacza, że w sobotę powalczą z Puławami o brązowy medal.

KS SPR Chrobry Głogów –Górnik Zabrze 27:29 (15:12)
Chrobry: Kapela 1, Stachera –Zdobylak 2, Klinger 1, Babicz 1, Przysiek 2, Tylutki, Marszałek 8, Tilte 4 , Orpik 3, Jamioł 4, Bekisz 1
Górnik: Galia, Skrzyniarz- Bondzior 1, Daćko 1, Bis 2, Tomczak 4, Łyżwa 2, Sluijters 5, Czuwara, Bushkou 4, Głiński 1, Gogola 1, Kondratiuk 1, Krawczyk 7, Adamuszek