Memoriał im. Leona Walleranda rozpoczął się w piątek 20 stycznia. W meczu otwarcia spotkały się zespoły Eskilstuna Guif i VHC Sviesa Vilnius. Początkowo drużyny grały punkt za punkt i zmieniały się na prowadzeniu. Na przerwę zawodnicy schodzili z wynikiem 16:18. Na drugą połowę oba zespoły wyszły w bojowym nastawieniu, jednak im bliżej końca meczu, tym bardziej widoczna była przewaga Szwedów. Ostatecznie to Eskilstuna Guif zwyciężyła 34:32.

W drugim meczu drużyna Wybrzeża Gdańsk podjęła zespół Naerbo IL. Mecz toczył się na styku, a na boisku widoczna była zacięta gra. Do przerwy tablica wyników wskazywała 15:14. W drugiej połowie zawodnicy Wybrzeża początkowo odskoczyli na pięć punktów, następnie powiększyli swoje prowadzenie do siedmiu punktów przewagi. Wydawało się, że nic nie stanie na przeszkodzie Gdańszczan. Mimo wysokiego prowadzenia mecz ten zakończył się wynikiem 34:35 i to zawodnicy Naerbo IL następnego dnia mieli zmierzyć się z drużyną Eskilstuna Guif w meczu finałowym.

W sobotę, drugiego dnia memoriału, najpierw rozegrano mecz o trzecie miejsce, w którym gdańszczanie podjęli Litwinów. Od początku spotkania zaobserwować można było odmienioną grę zawodników TORUS Wybrzeża Gdańsk. Podopieczni Mariusza Jurkiewicza i Jakuba Bonisławskiego zachwycali w obronie i w drugiej połowie mocno zdominowali rywala. Tym razem drużyna gdańskiego Wybrzeża nie wypuściła zwycięstwa z rąk. Mecz zakończył się wynikiem 38:22 i tym samym Gdańszczanie zdobyli brąz.

W meczu finałowym zmierzyły się dwie skandynawskie drużyny. W pierwszych trzydziestu minutach to szwedzki zespół dominował przeciwnika i to oni do przerwy wywalczyli pięciopunktowe prowadzenie. Wynik musiał mocno zmotywować Norwegów do działania, bo w drugiej odsłonie meczu zacięcie gonili rywala. W ostatnich minutach spotkania zremisowali 36:36, jednak na około minutę przed końcem stracili bramkę. Ostatecznie nie udało się im doprowadzić do rzutów karnych i to Szwedzi zwyciężyli 37:36.

Chociaż walki i emocji nie brakowało w każdym meczu, to klasyfikacja końcowa wygląda następująco: