W ostatnim, połączonym z oficjalną prezentacją drużyny meczu towarzyskim Gwardziści pokonali MKS Olimpię Piekary Śląskie 35:26 (16:14).

Początek spotkania nie obfitował w dużą liczbę skutecznych akcji ofensywnych, a w twardą, intensywną walkę na granicy przewinienia po obu stronach. Do 7. minuty Gwardziści nie potrafili na tyle udanie wstrzelić się w bramkę przeciwników z Piekar Śląskich, by doprowadzić do szybkiej przewagi punktowej i utrzymywał się wynik remisowy. Chwilę później, po trzech kolejnych akcjach, wyszliśmy jednak na prowadzenie 5:2. Goście nie pozostawali dłużni, dorzucając kolejne dwa kolejne trafienia, na co natychmiastowo odpowiedzieli – już po raz drugi w tym sparingu – Kucharzyk i Mauer, przez co dystans nad naszymi dzisiejszymi rywalami ponownie zwiększył się do trzech „oczek”. Przewaga ta następnie – zamiennie – zmniejszała się i wracała do normy, by ostatecznie, po 30. minutach gry, zatrzymać się na dwupunktowej i wyniku 16:15. Ozdobą pierwszej połowy okazało się ostatnie trafienie tuż przed jej zakończeniem, którego autorem był Fabianowicz, który wykorzystał składną akcję Zarzyckiego ze Scisłowiczem i „wrzutkę” tego drugiego.

O ile przed zmianą stron oglądaliśmy długie fragmenty wyrównanej gry, tak już początek drugiej odsłony tego sparingu pokazał, że Gwardziści są niezwykle głodni ligowej rywalizacji na pełnych obrotach. Jankowski, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku po raz pierwszy, otworzył worek z bramkami i po 7 minutach, w których przeprowadziliśmy wiele udanych i efektownych akcji, zrobiło się już… 22:14.  Następnie trzykrotnie odpowiadali goście, lecz w międzyczasie ich inicjatywę przerywał po naszej stronie Mauer, który dzięki temu po 40 minutach miał już na koncie 9 trafień. Swoje bramki dołożyli potem jeszcze Kawka i Milewski, ale nieustępliwi zawodnicy Olimpii utrzymywali rezultat tego spotkania w ryzach. Ostatecznie jednak zakończyło się ono pewnym zwycięstwem naszego zespołu 35:26, dzięki czemu w dobrych nastrojach będziemy mogli przygotować się do piątkowej inauguracji PGNiG Superligi w Stegu Arenie!