Za nami pierwszy dzień I Memoriału poświęconego pamięci Janusza Terleckiego. W finale turnieju zameldowały się gospodarz, Grupa Azoty Unia Tarnów, która pokonała SKKP Handball Brno 29:25 oraz HCB Karvina, która odniosła pewne zwycięstwo [30:43] nad HK Kosice. Zespoły przegrane rozegrają mecz o 3. miejsce.

I półfinał: Grupa Azoty Unia Tarnów – SKKP Handball Brno

Pierwsze trafienie turnieju należało do ekipy SKKP Handball Brno. Goście szybko podwyższyli prowadzenie do 2:0, jednak po trafieniu Matsuury i Wajdy wynik się wyrównał. Zespoły prowadziły wyrównaną walkę, ale gdy tarnowianie po raz drugi z rzędu stracili piłkę, a tę stratę na bramkę zamienił Zahradnicek, trener Strząbała poprosił o czas dla swoich podopiecznych.

Jego wskazówki okazały się bardzo cenne – tarnowianie wynik 4:5 szybko zamienili na 9:5. Od tego momentu gra jednak ponownie się wyrównała a drużyna przyjezdnych robiła wszystko, aby zmniejszyć dystans do rywala. Dzięki wytrwałej walce w 27. minucie odzyskali kontakt – mieliśmy 15:14. Do końca pierwszej części spotkania zespoły dorzuciły jeszcze po 2 bramki i do szatni udały się z wynikiem 17:16.

Po zmianie stron drużyna gości doprowadziła do wyrównania. Zawodnicy SKKP Handball Brno mieli okazję przejąć prowadzenie, jednak między słupkami w bramce tarnowian świetnie spisywał się Patryk Małecki. Gospodarze ponownie wypracowali sobie kilkubramkową przewagę, którą utrzymywali przez kolejne minuty.

Na 7 minut przez końcem na tablicy wyników wyświetlał się rezultat 28:23 i wszystko wskazywało na to, że to gospodarze awansują do finału I Memoriału im. Janusza Terleckiego. Do końca meczu niewielu się zmieniło – zespoły zakończyły mecz wynikiem 29:25.

Grupa Azoty Unia Tarnów – SKKP Handball Brno 29:25 [17:16]

Strzelcy bramek:

Grupa Azoty Unia Tarnów: Mrozowicz 4, Sikora 4, Yoshida 4, Matsuura 4, Sanek 3, Minotskyi 3, Podsiadło 2, Wajda 2, Kowalik 1, Bushkou 1, Zahirović 1

SKKP Handball Brno: Sekulic 7, Kukulovski 4, Kocich 4, Flajsar 2, Zahradnicek 2, Zivanov 2, Koleckar 1, Ratkovsky 1, Stein 1, Bosak 1.

II półfinał: HK Kosice – HCB Karvina

Początek meczu zdecydowanie należał do zespołu HCB Karviny – Mistrz Czech po 4 minutach gry prowadził 4:0. Zespół z Koszyc miał spore problemy z pokonaniem bramkarza rywali i w ciągu pierwszych 8 minut tylko raz zdołał oddać celny rzut [1:6]. O czas poprosił trener drużyny ze Słowacji.

Po powrocie zawodników na parkiet gra zdecydowanie się wyrównała i celne trafienia mogliśmy obserwować po obu stronach boiska. Po upływie 15 minut od rozpoczęcia spotkania wynik wynosił 6:11.

Zespołowi HK Kosice udało się zmniejszyć straty do rywala – w 17. minucie tracili zaledwie 2 bramki [11:13]. Nie udało im się jednak doprowadzić do wyrównania i od tego momentu obie drużyny na trafienie odpowiadały kolejnym trafieniem. Wymiana ciosów trwała aż do końca pierwszej części spotkania, której rezultat wyniósł 17:19.

Po wznowieniu gry drużyna HCB Karviny ponownie zaczęła powiększać swoją przewagę. W 35. minucie prowadzili 18:22, a 2 minuty później już 19:25. O chwilę rozmowy ze swoimi zawodnikami poprosił trener drużyny ze Słowacji. Zawodnicy Karviny nie pozwolili jednak „dojść do głosu” swoim rywalom i całkowicie ich zdominowali.

Na 10 minut przed końcem spotkania ich przewaga wynosiła 11 trafień [35:26]. W 56. minucie 40. trafienie dla swojego zespołu zanotował Jan Uzek. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 30:43. W jutrzejszym finale turnieju zameldowali się zawodnicy HCB Karviny, a zespół z Koszyc powalczy o 3. miejsce z SKKP Handball Brno.

HK Kosice – HCB Karvina 30:43 [17:19]

HK Kosice: Guzy 7, Melich 6, Hruscak 5, Balaz 4, Maguska 3, Loch 2, Jaszaj 1, Stranovsky 1, Chudik 1.

HCB Karvina: Harabis 8, Placek 5, Nantl 5, Fulnek 5, Ruza 4, Solak 3, Patzel 3, Skalicky 3, Siroky 2, Prasivka 2, Ptacnik 1, Uzek 1, Franc 1,

Serdecznie zapraszamy na drugi dzień I Memoriału im. Janusza Terleckiego. O 11:00 mecz o 3. Miejsce rozegrają drużyny SKKP Handball Brno oraz HK Kosice. O 13:00 rozegrany zostanie finał turnieju, w którym wezmą udział Grupa Azoty Unia Tarnów. Do zobaczenia!