Rozpoczął się kolejny sezon PGNiG Superligi, a w pierwszej serii rozgrywek ORLEN Wisła Płock zmierzyła się z MMTS-em Kwidzyn w Orlen Arenie. W poprzednim sezonie Nafciarze dwukrotnie triumfowali podczas meczów z drużyną z Kwidzyna pokonując MMTS 26:24 na wyjeździe oraz 34:17 w Płocku.

Mecz pierwszej serii PGNiG Superligi w Płocku, od posiadania piłki, rozpoczęli zawodnicy MMTS-u Kwidzyn, jednak ich rzut obronił Adam Morawski. W następnej akcji szansę na pierwszą bramkę dla ORLEN Wisły miał Tin Lućin, lecz jej nie wykorzystał i pierwszym strzelcem sezonu 2021/2022, wśród Nafciarzy, został Lovro Mihić.

Następnie karą dwóch minut został ukarany Tin Lućin, a drugie trafienie na 2:2 w 5 minucie spotkania zdobył Niko Mindegia. Chwilę później sędziowie odesłali na ławkę Krzysztofa Komarzewskiego, a kolejne bramki należały do Dmitrii Zhitnikova i Niko Mindegi.

W początkowej fazie spotkania na tablicy wyników utrzymywał się remisowy wynik, a w bramce ORLEN Wisły mogliśmy zobaczyć Adama Morawskiego, którego obrony brawami doceniali kibice obecni w Orlen Arenie.

W 13 minucie meczu karą dwóch minut ukarano Mirsada Terzića, zaś trener gospodarzy – Xavi Sabate otrzymał żółtą kartkę. W następnej akcji na dwie minuty na ławkę trafiło dwóch zawodników drużyny gości – Jakub Szyszko i Ryszard Landzwojczak, a sędziowie podyktowali rzut karny dla ORLEN Wisły, który wykorzystał Tin Lućin.

Przy wyniku 7:7 o czas poprosił trener MMTS-u Kwidzyn, a po jego interwencji goście wyszli na prowadzenie, które nie trwało jednak zbyt długo, z uwagi na kolejny celny rzut karny Tin Lućina.

W 20 min. po drużynowej akcji i bramce Krzysztofa Komarzewskiego z kontrataku Nafciarze po raz pierwszy wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Dojście do ponownego remisu zajęło drużynie z Kwidzyna niecałe pięć minut, a wyrównującą bramkę zdobyli oni po rzucie karnym, który sędziowie podyktowali w wyniku faulu Mirsad Terzića, zaś zawodnik ORLEN Wisły za to przewinienie otrzymał karę dwóch minut.

Już po syrenie kończącej pierwszą połowę Nafciarzom przyznano rzut karny, do którego podszedł Tin Lućin, jednak nie wykorzystał on tej szansy i ostatecznie po pierwszych trzydziestu minutach na tablicy wyników widniał rezultat 15:15.

Drugą część spotkania ORLEN Wisła zaczęła od gry w przewadze, z uwagi na karę Jędrzeja Zieniewicza, którą otrzymał w końcówce pierwszej połowy. Wynik drugiej części meczu otworzył David Fernandez, zaś trafienie na 17:16 należało do Lovro Mihića.

W 33min. sędziowie podyktowali rzut karny dla zawodników z Kwidzyna, jednak lepszy okazał się Adam Morawski. Aby zatrzymać ewentualną próbę dobicia piłki przez MMTS Leon Susnja zatrzymał gracza z Kwidzyna, za co sędziowie przyznali piłkę gościom. Podczas akcji ponownie doszło do faulu i Leon Susnja otrzymał karę dwóch minut, zaś Kwidzynianie kolejny rzut karny, który tym razem wykonali z powodzeniem.

Pięć minut później dwuminutowe wykluczenie otrzymał Wiktor Jankowski, a przewagę wykorzystał Niko Mindegia zdobywając 20. trafienie dla Nafciarzy i w 40 min. prowadzili oni 20:18. Następnie przewagę Płocczan podwyższył Marek Daćko.

Po trafieniu Lovro Mihića z kontrataku rezultat meczowy wynosił 23:19, a o czas poprosił trener drużyny gości – Zbigniew Markuszewski. W następnej akcji karę dwóch minut otrzymał Leon Susnja, zaś chwilę później bramkę z rzutu karnego, dla ORLEN Wisły Płock, zdobył Jan Jurećić.

Kolejnym zawodnikiem odesłanym na dwuminutową karę został Dmitrii Zhitnikov, jednak gra w osłabieniu nie zatrzymała gospodarzy i po rzucie karnym Jana Jurećića dalej przeważali nad MMTS-em Kwidzyn prowadząc 27:24. Kilka minut później ponownie karę otrzymał Dmitrii Zhitnikov, lecz i tym razem Nafciarze poradzili sobie grając w osłabieniu, a po trafieniu Tin Lućina i obronie Adama Morawskiego wygrywali 28:24.

W ostatnich minutach spotkania bramki dla ORLEN Wisły zdobyli David Fernandez oraz dwukrotnie Niko Mindegia i tym samym Nafciarze zakończyli pierwszy mecz w sezonie 2021/2022 wygrywając 31:26 (15:15).

Strzelcy ORLEN Wisły Płock: Fernandez 4, Zhitnikov 1, Jurećić 2, Komarzewski 3, Mihić 4, Daćko 1, Mindegia 7, Kosorotov 3, Lućin 6

Następny mecz ORLEN Wisła Płock rozegra 11 września 2021 r. o godzinie 19:00 w Gdańsku z tamtejszym Wybrzeżem.